1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Öncesinde EKPSS 2019/1 Müjdesi İstiyoruz
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Öncesinde EKPSS 2019/1 Müjdesi İstiyoruz

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Öncesinde EKPSS 2019/1 Müjdesi İstiyoruz

Kamuya engelli personel alımları için 1 yıldır EKPSS adayları bekliyor. Ha geldi ha gelecek denirken, kamuoyunda dolaşan ve yok hükmünde olan atama kontenjanlarını kabul etmeyen adaylar 10 BİN KADRO istiyor.

A+A-

2019/1 EKPSS takviminin belli olmasının yanı sıra kamunun ihtiyacı olan 10 bine yakın boş kadro için de kontenjanların belli olmasını bekliyoruz. 3 Aralık DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’nde kamuya en az 10 bin kotenjanın KPS 2019/1 ile duyurulmasını bekliyoruz. EKPSS adayları 5 bin hatta 2 bin 500 kadro bile olmasına razı olsalar da bu kadar geciken ve 2019 yılında ataması başlamayacak olan engelli memur alımı adayları için her zaman 10 BİN EKPSS kadrosu olması gerekliliğini vurguluyoruz.

Gerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle gerekse geciken EKPSS atamasından dolayı kadroların bir an önce açıklanmasını ve % 3 olan kota için de TBMM’de bekleyen kanun tekliflerinin % 6 olarak kanunlaşması için gerekli adımın atılmasını talep ediyoruz.

Bizlere ulaşan adayların 2017-2018 yıllarına dair takvimi her şeyi ortaya koyuyor. 2019 Aralık ayı geldi halen EKPSS atama kılavuzu yayımlanmadı.

Merhaba My Memur, ben 2018 EKPSS ye katılmış binlerce engelli memur adayından sadece biriyim. Yaklaşık 12 aydır atamaya dair umut verici bir haber bekliyoruz . Ne kaç kişi atanacak o belli ne de atamanın ne zaman olacağına dair somut bir haber var. 2020 sınav takvimi açıklanmasına rağmen 2019/1 EKPSS ataması yapılmamıştır. Sayın Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, bütçe görüşmelerinde ''Kotaları Dolduğu Sürece Engelli Memur Atamalarını Aralık ayında yapacağız'' gibi bir cümle kullanmıştır.

Lakin yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen bir haber bir müjde gelmedi biz gözü kulağı yetkililerde olan engellilere. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde sadece hatırlanmak değil. Aynı zamanda bir yıldır büyük bir hevesle beklediğimiz 5 Bin atamayı istiyoruz. Mağduriyetimizi gösteren geçmiş yıl atamalarının tarihleri şu şekildedir:

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler