1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 3 Aralık Pazartesi Kamuda Engelli Tüm Memurlar İdari İzinli
3 Aralık Pazartesi Kamuda Engelli Tüm Memurlar İdari İzinli

3 Aralık Pazartesi Kamuda Engelli Tüm Memurlar İdari İzinli

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kamu görevlisi memurlar idari izinli olacak. 3 Aralık Pazartesi günü idari izinli olacak kamu personeli memurlar için genelge ve detaylar haberimizde.

A+A-

2002/58 sayılı genelge gereği tüm kamu, kurum ve kuruluşlarında görevli engelli kamu personeli memurlar 10-16 Mayıs Sakatlar Haftası ile 3 Aralık Dünya Engelliler gününde 1 gün idari izinli sayılmaktalar. Bu kapsamda 3 Aralık 2018 Pazartesi günü de kamudaki engelli memurların tamamı idari izinli olacak.

Öte yandan genelgede geçen ibareye göre Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kam görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri de 3 Aralık 2018 tarihinde idari izinli sayılmaktalar. Öte yandan üniversiteler de 3 Aralık 2018 Pazartesi günü engelli personellerinin idari izinli sayılacağına dair açıklamalar yaptı.

Çalıştığınız kurum, dernek, vakıf, Kamu İktisadi Teşekkülü vb. özel kurumlara dair olarak gerek Personel İşleri birimini gerekse internet sitesinden kamu harici birimler için duyuru yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

2002/58 sayılı genelde idari izin hükmü: Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler