1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 3 Aralık Salı Günü Kamuda Engelli Tüm Memurlar İdari İzinli
3 Aralık Salı Günü Kamuda Engelli Tüm Memurlar İdari İzinli

3 Aralık Salı Günü Kamuda Engelli Tüm Memurlar İdari İzinli

3 Aralık "Dünya Engelliler Günü" kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar idari izinli olacak. 3 Aralık 2019 Salı günü kamuda engelli tüm memurlar idari izinli olacak Engelli kamu çalışanlarına dair için genelge ve detaylar haberimizde

A+A-

Kamuda çalışan engelliler Salı (3 Aralık 2019) günü 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca idari izinli olacak Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur ve işçi engellilerin 3 Aralık Salı günü işe gitmemeleri, idari izin kullanmaları gerekmektedir. Her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli kamu personeli çalışanlar bir gün idari izinli sayılacak.

2002/58 sayılı genelde idari izin hükmü: Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.

KAMUDA ÇALIŞAN ENGELLİLER 3 ARALIK SALI GÜNÜ İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Kamuda çalışan engelli memurlar 3 Aralık 2019 Salı günü itibarıyla 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca idari izinli olacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi gereği bu genelgenin de birçok yönetmelik ve kanun gereği güncelleme yapılması gerekliliğini de bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu BASK Hatırlattı: Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur ve işçi engellilerin 3 Aralık Salı günü işe gitmemeleri, idari izin kullanmaları gerekmektedir açıklaması BASK’tan geldi. Bunun için en geç Pazartesi günü idari makamları bilgilendirmeleri, engellilerin Salı günü idari izinli sayılacaklarını hatırlatmaları gerekiyor,  çünkü idarecilerin büyük çoğunluğunun konudan haberi yok.

BASK, tüm engellilere sadece mekanları değil hayatı herkesle birlikte paylaşabilecekleri, beyinlerdeki engellerin de ortadan kalkacağı güzel ve aydınlık günler diliyoruz açıklaması yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler