3 bin 500 taşeron işçi kadroya alındı

Karayollarında 3 bin 500 işçi daha kadroya alındı. Karayollarında 3 bin 500 işçinin kadroya geçişi düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

23162
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karayollarında 3 bin 500 işçi daha kadroya alındı. Karayollarında 3 bin 500 işçinin kadroya geçişi düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, işçilerin kadroya alınmasına ilişkin törende bin 280 işçi alınacağını açıkladı. Arslan, törende yaptığı konuşmada, bakanlık görevini Başbakan Binali Yıldırım’dan devralmanın kendisi için gurur olduğunu ifade ederek, “Bu, aynı zamanda büyük bir sorumluluk. Bu sorumluluk, aileden Bakanlığa gelmiş biri olarak sadece bana değil, hepimize düşüyor” dedi.

Karayolları bünyesinde kadroya alınan taşeron işçilerin “örnek” niteliğinde olduğunu dile getiren Arslan, “Örnek olmak ayrı bir sorumluluk getiriyor. ‘Kamu işçisi, işine az sahip çıkar’ mantalitesiyle bu taşeronluk sistemi ortaya çıktı. Bugün biz diyoruz ki ‘bu görüş yanlış, bundan dönmemiz lazım.’ Siz, bunun ilk örneklerisiniz. Sizin kamuoyundaki bu algıyı yıkmanız lazım. ‘Ben kadrolu işçi olursam dünden daha çok çalışırım, ülkemin geleceğine sahip çıkarım.’ demeniz lazım. Bu inançla kamuoyundaki algıyı kırın ve değiştirin.” dedi.

Kadroya alınan işçilerin 15 Temmuz itibarıyla iş başı yapacaklarını ifade eden Arslan, işçilerin insanların hayatını kolaylaştırmak ve mega projeleri hayata geçirmek adına daha da çok çalışacağını söyledi. Bakan Bekir Arslan, ayrıca bin 280 işçi alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0