1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 3 Milyon Memurun Ek Gösterge Sistemi Değişecek
3 Milyon Memurun Ek Gösterge Sistemi Değişecek

3 Milyon Memurun Ek Gösterge Sistemi Değişecek

Kamuda çalışan yaklaşık 3 milyondan fazla memuru yakından ilgilendiren ek gösterge sistemi değişecek. Memurların görev ücretlerini ve emekli maaşlarını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetveli yeniden düzenlenecek.

A+A-

Kamuda çalışan yaklaşık 3 milyondan fazla memuru yakından ilgilendiren ek gösterge sistemi değişecek. Memurların görev ücretlerini ve emekli maaşlarını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetvelinin yeniden düzenleneceği belirtiliyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak köklü değişik için hazırlıklara başlandı.

Kamuda kariyerin ve liyakate göre yükselmenin önünü açacak düzenleme ile zor şartlarda görev yapan personel emsaline göre daha fazla yüksek ücret alabilecek. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çalışma Bakanlığı ile birlikte yürüttükleri çalışmayla kamuda yükselmenin, çalışanlarının kendilerini ifade edebilmelerinin önünü açacak düzenleme yapacaklarını belirtti.

Sendikalar yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesini isterken, düzenleme ile çalışanların mali haklarıyla ücret sisteminin değişmesi öngörülüyor. Memur maaşlarının temel ücret, görev ücreti, başarı ücretinden oluşması da seçenekler arasında yer alıyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum