3 Yeni Üniversite Kuruldu

1 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kanunla 3 yeni üniversite kurulmasına karar verildi. Peki yeni üniversiteler hangi illerde kuruldu? İşte merak edilen detaylar...

32466
Daha Fazla Göster

1 Temmuz 2017 Tarihli ve 30111 Sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kanun değişikliği ile 3 yeni üniversite kurulmasına ve bazı üniversitelerin isimlerinin değiştirilmesine karar verildi. Peki kanun değişikliği ile hangi üniversiteler kuruldu, hangi üniversitelerin isimleri değişti? 

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sanayinin geliştirilmesi ve üretimn desteklenmesi için önemli değişiklikler içeren kanunda üniversite kurulması ve bazı üniversitelerin adalarının değiştirilmesine yönelik kararlar alındı. 

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda yapılan değişiklikle Nevşehir’de Kapadokya Üniversitesi, Ankara’da Ostim Teknik Üniversitesi ile Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi kurulmasına karar verildi. 

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kanun değişikliği ile 5 üniversitenin de isimleri değiştirildi. Kanun değişikliğine göre Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin adı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak, Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin adı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak, Acıbadem Üniversitesi’nin adı Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi olarak, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin adı Altınbaş Üniversitesi olarak, Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin adı Antalya Bilim Üniversitesi olarak değiştirilmesine karar verildi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kanun değişikliğinin tam metnine ulaşmak için TIKLAYIN.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3 Yeni Üniversite Kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!