30 Bin Şubat Ataması En Çok İhtiyaç Duyulan Branşlar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 Bin Şubat Atamasında En Çok İhtiyaç Duyulan Branşları Açıkladı. 30 Bin Öğretmen Atamasında Göreve Başlama Mart Ayında Olacak

12637
Daha Fazla Göster

Şubat ayında atanacak öğretmenler Mart ayında göreve başlayacakları ve maaşlarını da alacakları belirtildi. Şubat sonu, mart başı itibarıyla atanan bir öğretmen göreve başladığı tarihten 15 Mart’a kadar geçen dönemdeki maaş farkını da 15 Mart’da alacak. Atama tarihinden itibaren ne kadar erken göreve başlarsa maaşı da ona göre ödenecek. Peki hangi branş daha şanlı, hangi branştan ne kadar alım olacak?

Her zaman olduğu gibi bu atamada da ihtiyaç duyulan branşlar değişmedi. Nabi Avcı bu atamada da aynı branşları sıralayarak söyle belirtti.

“Şimdi en çok açığı olan branşlarımız zaten belli. İngilizce, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, özel eğitim öğretmenliği, rehberlik.”

Branşları bir kere daha açıklanırsa; 30 bin öğretmen atanacağına değinen Bakan Avcı, her branşın en az şu kadar atama isteğine cevap verildiği taktirde ve bu  rakamları topladığınız zaman MEB’in 200 bin öğretmen ataması lazım. Fakat bu atamada şu şekilde olacak: Türkiye genelinde genelde ne kadar öğretmen açığı var? 90 bin öğretmen açığı var. Şimdi 30 bini atayarak ne kadar tamamlanacak. Yüzde 33.

Her branştan açık olan öğretmen sayısının % 33’ü kadar atama yapılacak. Nabi Avcı’nın belirttiğine göre şöyle olacak; Üçte birini, yüzde 33’ünü. O zaman şöyle başlanacak: Her branşın yüzde 33’ünü açık, yani fizik öğretmenliği fizikte ne kadar açık var? 100 açık var, o zaman oraya 33. Tarihte ne kadar açık var? 50, oraya 17. İngilizcede ne kadar açık var? 200, oraya 66 gibi hep yüzde 33 atama olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
30 Bin Şubat Ataması En Çok İhtiyaç Duyulan Branşlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!