1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 3000 Ambulans Şoförü Alımına Türk Sağlık-Sen'den tepki
3000 Ambulans Şoförü Alımına Türk Sağlık-Sen'den tepki

3000 Ambulans Şoförü Alımına Türk Sağlık-Sen'den tepki

Türk Sağlık-Sen 3 Bin Ambulans Şoförü alımına tepki göstererek sağlık personellerinin taşeronlaştırıldığını memur iş güvencesinin elinden alınmaya çalışıldığını belirtti.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından 112 Ambulans şoförü alımı ile ilgili alım şartları ve ihale şartlarının belli olduğunu bu kapsamda hangi ile kaç ambulans şoförü alınacağını dün akşam yaptığımız haber ile sizlerle paylaşmıştık. Aşağıda bulunan linkten Sağlık bakanlığı tarafından Alımı gerçekleştirilecek olan 3000 ambulans şoförü alımı detaylarına erişebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığına 3 Bin Ambulans Şoförü Alımı Yapılacak İller

3 Bin Ambulans şoförü alımı ile ilgili olarak Türk Sağlık-Sen’den açıklama gecikmedi. Türk Sağlık-Sen tarafından 5 Mart 2015 tarihinde yani bugün yapılan açıklamada; Sağlıkta taşeronlaşmaya karşı çıktıkları ve memur iş güvencesinin ellerinden alınmak istendiği belirtildi. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından yapılan yazılı açıklamada Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli olan sağlık personelinin kadrolu olması gerekirken tersi olarak taşeronlaştırılmaya çalışılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Alımı gerçekleştirilecek olan 3000 şoförün mevcut ambulans şoförü sayısının yaklaşık 2.5 katı olduğunu aktardı. Genel Başkan Önder Kahveci, Dün ambulans için ihaleye çıkıldığını, bugün şoförlerin taşeronlaştırıldığını yarın ise tüm memurların iş güvencesinin elinden alınacağını dile getirdi.

Türk Sağlık-Sen Genel başkanı Önder Kahveci tarafından yayınlanan açıklamada sağlık personellerinin güvencesiz ve kuralsız olarak çalıştırmaya sevk edilmesine tepki olarak 13 Mart 2015 Cuma günü iş bırakacaklarını belirtti. 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.