3004 Sosyal Güvenlik Önlisans Mezunlarının Haklı Atama Talebi

2018 yılı memur alımları kapsamında gerek merkezi atamada gerekse kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan atamalarda 3004 kodu ile Sosyal Güvenlik Önlisans mezunları yıllardır yetersiz kontenjandan müzdarip! 3004 önlisans mezunlarına yeterince kadro şart!

42258
Daha Fazla Göster

2018 yılı memur alımları, 2017 yılından pek farklı değil! Önceki yıllara göre atama sayılarında ciddi azalmalar var. 2017 yılında başlatılan ve kamuya personel alımlarının azaltılması uygulaması milyonlarca KPSS adayını mağdur etmeye devam ediyor.

Lise, önlisans ve lisans mezunu milyonlar seslerini yetkililere duyurmak için birçok mecrada etkinlik yapmaktalar. My Memur ailesi olarak bizler de KPSS adaylarının bu haklı seslerini en üst seviyede duyurmayı her zaman görev edindik.

Bu kapsamda 3004 sosyal güvenlik önlisans mezunlarının yıllardır yetersiz kontenjanlardan dolayı istihdam şansı bulamadıkları görülmektedir. Yıllardır 3004 Sosyal Güvenlik önlisans mezunlarına verilen kontenjanlar diğer bölümlere nazaran yetersiz kalmakta ve gerekli atama sayılarına ulaşmak için ciddi çaba gerekmektedir.

2012 yılında 4 alım içerisinde 3 kez sosyal güvenlik mezunu ataması yapıldı ve kontenjan ancak 301’de kaldı. 3004 sosyal güvenlik on lisans mezunlarından 2014 yılında 4 alım içinde 3 kez atama gerçekleştirildi ve sayı ancak 274 oldu.

Fakat 2016 KPSS ile 3 atamada sadece 60 kontenjan verildi. Adaylar  gerek merkezi atamalarda gerek kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan atamalar için yeterince kadro verilmesini haklı olarak talep etmekteler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3004 Sosyal Güvenlik Önlisans Mezunlarının Haklı Atama Talebi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!