1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 3600 Ek Gösterge Tüm Sağlık Çalışanlarını Kapsamalıdır
3600 Ek Gösterge Tüm Sağlık Çalışanlarını Kapsamalıdır

3600 Ek Gösterge Tüm Sağlık Çalışanlarını Kapsamalıdır

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “SAĞLIK-SEN” tarafından sadece hemşirelere verilecek ve tarihi henüz belli olmayan 3600 ek gösterge ile ilgili olarak tüm sağlık çalışanlarının bu imkandan faydalanması gerekliliği vurgulandı.

A+A-

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “SAĞLIK-SEN” tarafından yapılan açıklamada tüm kamu çalışanlarında olduğu gibi sağlık çalışanlarının da en önemli gündem maddelerinden birisi 3600 ek gösterge konusu olduğu açıklaması yapıldı. Ancak sürecin henüz netleşmemesi sağlık çalışanları arasında kafa karışıklığına neden olduğu da özellikle vurgulandı

Bilindiği üzere 3600 ek gösterge ile ilgili olarak en net adım Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından ikinci 100 günlük eylem planında açıklanmıştı. Fakat o plan için de süre çoktan dolmasına rağmen öğretmenler için henüz bir gelişme sağlanmadı. Bu kapsamda tüm memurlar için gerekli bir çalışmanın olması da gündeme alınmalıdır.

Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamada öğretmen, din görevlisi, polis denildiğinde bir unvan ayrımı söz konusu değilken, sağlık çalışanları söz konusu olduğunda ise ebe, hemşire, sağlık memuru gibi ayrım yapılmaktadır denildi.

Oysa sağlık hizmetleri bir bütündür. Hemşiresinden, sağlık memuruna, ebesinden, sağlık teknisyenine kadar sağlık hizmetleri içinde görev yapan tüm branşlar aynı görev bilinciyle hareket etmektedirler. Sağlık çalışanları mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak fedakarca, ekip ruhu içinde insanımıza hizmet vermektedir.

Yapılan açıklamada sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak 3600 ek göstergenin yalnızca belli branşları değil, diğer unvanlardaki tüm sağlık çalışanlarını da kapsaması gerektiğini özellikle ifade edildi.

My Memur olarak bizler de konunun sürekli olarak takipçisi olduğumuzu ve gündemden düşürülmemesi ve gerek sağlık personellerine gerekse tüm çalışanlara eğitim seviyelerine göre 3600 ek göstergenin bir an önce hayata geçirilmesi gerekliliğini vurgulamaya devam ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler