1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 3713 Sayılı Kanun İle Açıktan Memur Atama Sonuçları Açıklandı
3713 Sayılı Kanun İle Açıktan Memur Atama Sonuçları Açıklandı

3713 Sayılı Kanun İle Açıktan Memur Atama Sonuçları Açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olan 539 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası gerçekleştirildi. Sonuçlar için tıklayınız.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı açıktan 539 memur atama sonuçları belli oldu. 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na DPB bildirilen 539 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kura sonuçları açıklandı.

Atamalar bugün Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilen 539 memur adayından 9’unun mühendis, 15’inin öğretmen, 6’sının tekniker, 35’inin teknisyen unvanlı kadrolara,18’inin ise öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak hemşire, biyolog, laborant, sağlık teknikeri, çocuk eğiticisi unvanlı kadrolara atandığı bildirildi.

Açıktan atanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarından 342’sinin erkek, 197’sinin bayan olduğu belirtildi. 539 kişiden 148’inin memur unvanlı kadrolara, 288’ inin hizmetli unvanlı kadrolara, 10’unun ise işçi kadrolarına atandığı kaydedildi. Bu kapsamda 40 üniversite, 31 bakanlık ve bağlı kuruluşu, 7 kamu iktisadi teşebbüsü olmak üzere toplam 78 kurum ve kuruluşa atama yapıldı.

Memur adayları kendilerine yapılan tebligatın ardından istenen belgeleri teslim edecekler ve atama işlemleri tamamlandıktan sonra göreve başlayabilecekler. Atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler