1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 3713 Sayılı Kanun ile Memur Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılıyor
3713 Sayılı Kanun ile Memur Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılıyor

3713 Sayılı Kanun ile Memur Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba kanun tasarısı hakkında konuştu. Çıkacak kanunla birlikte, şehit ve gazi yakınlarının 3713 sayılı Kanunla memur alımlarında yaş şartının kaldırılacağını açıkladı.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba kanun tasarısı hakkında konuştu. TBMM Genel Kurulunun 2 Kasım 2017 tarihli oturumunda kürsüye çıkan Ağbal, bazı vergi kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçip meclise geldiğini ifade etti. 3713 sayılı Kanunla memur alımları hakkında açıklama yaptı.

Yaş şartı kaldırılıyor.

Maliye Bakanı Ağbal, şehit ve gazi yakınlarının istihdamında 45 yaş sınırı olduğunu hatırlattı. Kanun tasarısı ile birlikte bu yaş şartının kaldırılacağını ifade etti. Ayrıca şehitlerin anne, baba ve kardeşleri istihdam hakkına sahip oluyordu. Bunların bu hakkı kullanmaması durumunda artık şehit eşi veya çocukları memur olarak istihdam edilebilecek.

35 yaş şartı için de yoğun talep var.

KPSS’ye girerek memur olmak isteyen ancak 35 yaşının üzerindeki adaylar da ciddi anlamda mağduriyet yaşıyor. KPSS’ye girebilen ancak birçok kurumun memur alımı sırasında koyduğu 35 yaş şartı nedeniyle ilanlara başvuramayan memur adayları, kendileri için de bir düzenleme talep ediyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.