3713 Sayılı Kanun Kapsamında Gümrük Bakanlığına Atama Duyurusu Yayımlandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 3713 sayılı Kanun ile ataması yapılanlar için bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda şehit ve gazi yakını atamasıyla yerleşen adaylardan istenen belgeler belirtildi.

32463
Daha Fazla Göster

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) tarafından 3713 sayılı Kanun ile bakanlığa ataması yapılanlar için bir duyuru yayınlandı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının internet sitesinden yayınlanan açıklamada, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu bağlamında Gümrük Bakanlığına ataması gerçekleşen şehit ve malul yakınlarının açıktan atamalarının tamamlanması için adaylardan istenen belgeler ve gerekli formlar sunuldu.

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığına açıktan memur ataması yapılan adayların yerleştirme sonuç belgesinin çıktısı, diplomanın aslı, adli sicil belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi, 6 adet fotoğraf, mal bildirim beyannamesi, kamu görevlileri etik sözleşmesi, dilekçe ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile birlikte başvuru yapmaları gerekiyor. Ayrıca lisede hazırlık okuyanların da bunu belgelendirmesi gerekiyor.

Yerleşmeye hak kazanan adayların Gümrük ve Ticaret Bakanlığına açıktan memur atamasının yapılabilmesi için belirtilen belgeleri GTB Personel Genel Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunun kesinlikle bilgisayar ortamında doldurulması önemle ifade ediliyor.

Ek – 1 No’lu dilekçe, kamu görevlileri etik sözleşmesi, mal bildirim beyannamesi için TIKLAYINIZ. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3713 Sayılı Kanun Kapsamında Gümrük Bakanlığına Atama Duyurusu Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!