3713 Sayılı Kanunla Aile Bakanlığına Yerleşen 539 Memur İçin Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 15 Haziran tarihinde 539 şehit ve gazi yakını atama kura sonucu belli olmuştu. 3713 kapsamında ataması gerçekleştirilen memurlar için atamaya esas belgeler ve tüm detaylar yayımlandı.

30146
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3713 sayılı Kanun kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı’na (DPB) bildirilen 539 şehit yakını,  gazi ve gazi yakınının atama kurası, 15 Haziran 2017’de gerçekleştirildi.

539 memur ataması kapsamında 19’unun mühendis, 15’inin öğretmen, 6’sının tekniker, 35’inin teknisyen unvanlı kadrolara,18’inin ise  öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak hemşire, biolog, laborant, sağlık teknikeri, çocuk eğiticisi unvanlı kadrolara atandı.

Ayrıca 148’inin memur unvanlı kadrolara, 288’inin hizmetli unvanlı kadrolara, 10’unun da işçi kadrolarına atama teklifleri gerçekleştirilmişti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrolarına 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında açıktan atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen belgeler de bugün yayımlandı.

Atamaya esas belgeler şunlardır:

Devlet Personel Başkanlığınca (DPB) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yerleştiğine dair internet çıktısı, evrakları şahsen getirecek adaylar için en son öğrenim belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi,  posta ile gönderecek adaylar için sadece öğrenim belgesinin noter tasdikli sureti yeterli olacaktır, nüfus cüzdanı fotokopisi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, askerlik durum belgesi, atama başvuru ve taahhüt formu, mal bildirimi formu, kamu görevlileri etik sözleşmesi, fotoğraf ve örnek formlar isteniyor.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekildedir:

İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS veya Kargo ile 7 Temmuz 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece veya kademe açısından değerlendirilecektir.

Askerlikle ilgili gerekli işlemler şu şekildedir:

Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir. Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra da atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir. Duyuru metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3713 Sayılı Kanunla Aile Bakanlığına Yerleşen 539 Memur İçin Atama Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!