1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 3713 Sayılı Kanunla Aile Bakanlığına Yerleşenler İçin Atama Duyurusu
3713 Sayılı Kanunla Aile Bakanlığına Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

3713 Sayılı Kanunla Aile Bakanlığına Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 3713 sayılı Kanun ile ataması yapılanlar için duyuru yayınlandı. Duyuruda şehit yakını ve gazi atamasıyla yerleşen adaylardan atama için istenen belgeler belirtildi.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 3713 sayılı Kanun ile yerleştirmesi yapılanlar için bir duyuru yayınlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının internet sitesinden yayınlanan açıklamada, DPB tarafından çekilen kura sonucunda 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Aile Bakanlığına ataması gerçekleşen şehit yakınlarının ve gazilerden istenen belgeler açıklandı.

 

3713 sayılı kanun kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına açıktan memur ataması yapılacak adaylardan bazı belgeler isteniyor. Adayların yerleştirme sonuç belgesi, diplomanın aslı veya onaylı örneği, adli sicil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf, mal bildirim formu, kamu görevlileri etik sözleşmesi, atama başvuru ve taahhüt formu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile birlikte başvuru yapmaları gerekiyor.

 

Yerleşmeye hak kazanan memur adayları, memur atamasının yapılabilmesi için belirtilen belgeleri Personel Daire Başkanlığına teslim edecek. İstenen belgeler 27 Ekim 2017 tarihine kadar APS / Kargo ile kuruma gönderilecek ya da şahsen müracaat edilecek. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ. Örnek formlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.