3713 Sayılı Kanunla Sosyal Güvenlik Kurumuna Açıktan Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından atama kurası gerçekleştirilen 3713 sayılı Terörle mücadele kanunu kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna ataması yapılanlardan istenen belgeler yayımlandı. Detaylar ve tüm gerekli belgeler haberimizde.

32376
Daha Fazla Göster

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu teşkilatına yerleştirilen adayların atamalarına ilişkin duyuru yayımlanarak atamaya esas belgeler yayımlandı. Belgeler 7 Temmuz 2017 tarihine kadar aşağıdaki duyuru metninde yer alan adrese teslim edilmesi gerekiyor.

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Kurumumuza yerleştirilen adaylardan atamalarına esas olmak üzere istenen belgeler;

Atama Başvuru Formu, Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği. (Aslı gösterilmek kaydıyla Kurumca tasdik edilmiş sureti kabul edilir.) Yurtdışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi gereklidir. (Ortaokul ve/veya lisede hazırlık okunmuş ya da yüksek lisans/doktora yapılmış ise tasdikli belgesi), 2 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Askerlik durumu;  Tecilli olanlar: Tecilli olduklarını gösterir belge, Terhis olanlar: Sevk ve Terhis tarihlerini belirten detaylı askerlik terhis belgesi (E-devlet sistemi üzerinden alınan belge yeterli değildir.) Askerlik Şubesinden alınması gerekmektedir. Muaf olanlar: Muaf olduklarını gösterir belge.

Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.

Kamu görevlileri etik sözleşmesi, mal bildirim formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil kaydı adli sicil kurumundan alınacak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu bilgisayarda doldurulacaktır. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ. Diğer tüm belgeler ve duyuru metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3713 Sayılı Kanunla Sosyal Güvenlik Kurumuna Açıktan Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Kimlerin başvurabileceği neden yazmio

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!