1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 3713 Sayılı Kanunla Tarım Bakanlığına Açıktan Yerleşenler İçin Atama Duyurusu
3713 Sayılı Kanunla Tarım Bakanlığına Açıktan Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

3713 Sayılı Kanunla Tarım Bakanlığına Açıktan Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) tarafından 3713 sayılı Kanun ile ataması yapılanlar hakkında duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda şehit ve gazi yakını atamasıyla yerleşen adaylardan istenen belgeler belirtildi.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) tarafından 3713 sayılı Kanun kapsamında kura ile ataması yapılan adaylar için bir duyuru yayınlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının web adresinden yayınlanan açıklamada, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bakanlığa yerleştirilen şehit ve gazi yakınlarının memur atamalarının yapılabilmesi için istenen belgeler ve formlar adaylara belirtildi.

3713 sayılı Kanun uyarınca Devlet Personel Başkanlığı tarafından yerleştirme işlemleri yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına açıktan ataması yapılacak adayların dilekçe, beyan formu, sağlık raporu, diploma örneği, nüfus cüzdanı sureti, askerlik durum belgesi, ikametgah belgesi, 6 adet fotoğraf, mal beyannamesi ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile müracaat etmeleri gerekiyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına yerleşmeye hak kazanan adayların yukarıdaki belgelerle birlikte, yazının tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde işlemlerini yapmaları gerekiyor. Belgeler Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne teslim edilecek. Beyan formu için TIKLAYINIZ. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.