1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 4. Dönem Memurların Toplu Sözleşmesinin Tam Metni
4. Dönem Memurların Toplu Sözleşmesinin Tam Metni

4. Dönem Memurların Toplu Sözleşmesinin Tam Metni

22 Ağustos 2017 itibarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-Sen tarafından imzalanan ve 2018 ile 2019 yıllarını içeren 4+3,5 ile 5+4 oranında zam alan memurların 4. dönem toplu sözleşmesinin tam metni.

A+A-

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme Genel Hükümler şu şekildedir:

4. dönem ve 2018 ile 2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşmenin kapsamı: Toplu Sözleşme; kamu görevlilerinin geneline ilişkin mali ve sosyal haklarla ilgili bölümü 4688 sayılı Kamu Görevlileri ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşlarının, her bir hizmet kolu kapsamına giren mali ve sosyal haklarla ilgili bölümü ise ilgili hizmet kolu kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarında istihdam edilen kamu görevlileri hakkında uygulanır.

Bu Toplu Sözleşmede düzenlenmeyen mali ve sosyal haklar hakkında ilgili mevzuat hükümlerinin uygulanmasına devam olunur.

Bu Toplu Sözleşme, 4688 sayılı Kanunun 28-32’nci maddelerine dayanılarak akdedilmiştir.

Bu Toplu Sözleşme, 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında uygulanır.

Bu Toplu Sözleşmenin uygulamasına ilişkin olarak ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye, ilgisine göre Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı görevli ve yetkilidir.

Bu toplu sözleşmenin tarafları; Kamu idaresi adına Kamu İşveren Heyeti Başkanı,

Kamu görevlileri adına; Kamu görevlilerinin geneline yönelik mali ve sosyal haklarla ilgili olarak Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkam (MEMUR-SEN Genel Başkanı),

Hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklarla ilgili olarak; Büro, bankacılık ve sigortacılık hizmet kolunda BÜRO MEMUR-SEN temsilcisi, Eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda EĞİTÎM-BİR-SEN temsilcisi, Sağlık ve sosyal hizmet kolunda SAĞLIK-SEN temsilcisi, Yerel yönetim hizmet kolunda BEM-BÎR-SEN temsilcisi, Basın, yaym ve iletişim hizmet kolunda BİRLİK HABER-SEN temsilcisi, Kültür ve sanat hizmet kolunda KÜLTÜR MEMUR-SEN temsilcisi, Bayındırlık, inşaat ve köy hizmet kolunda BAYINDIR MEMUR-SEN temsilcisi, Ulaştırma hizmet kolunda ULAŞTIRMA MEMUR-SEN temsilcisi, Tarım ve ormancılık hizmet kolunda TOÇ BİR-SEN temsilcisi, Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda ENERJİ BİR-SEN temsilcisi, Diyanet ve vakıf hizmet kolunda DİYANET-SEN temsilcisidir.

50 maddeyi içeren 4. Dönem memur toplu sözleşmesinin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum