1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 47 Bin Öğretmen Atamasının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu
47 Bin Öğretmen Atamasının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu

47 Bin Öğretmen Atamasının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu

MEB TBMM Genel Kurulunda Kabul Edilen 47 Bin Öğretmenden 35 Bin Atamayı Bu Yıl Gerçekleştirecek. Peki Ne Zaman

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de görüşülen ve gece geç saatlerde onaylanan 47 Bin Öğretmen atama iznini MEB'e veren yasayı onaylamıştı. 

Milli Eğitim Bakanlığı atamaların ne zaman yapılacağı konusunda nihayet öğleden sonra açıklamayı sitesinden duyurdu. Buna istinaden daha önceden Bakan Yardımcısı ve Milletvekillerin söylediği gibi atamanın tamamı 2015 yılında olmayacak. Sadece 35 Bin'i 2015 yılında kullanılacak.

12 Bin atamanın önümüzdeki yıl yapılacağını duyurdu. Bu da Şubat atamasını işaret ediyor. Neden verilen bu izin ileriki bir yıla devredildi anlaşılmış değildir. İhtiyaç yine dönem ortasında mı karşılanacak!

Nisan ve Ağustos ataması için çabalayanları üzecek olan bu atama izni ne Ağustos ataması için yeterli bir sayıdır ne de Nisan için bir umut bırakmıştır. Nisan'da seçimlerden dolayı bir atama olsa bile istenen 40 Bin sayısı maalesef hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştır.

Nisan için 10 Bin verilse daha kimseyi memnun etmeyeceği gibi Ağustos döneminden de eksilme olacağı için hiç memnuniyet verici bir sayı çıkmamıştır ortaya. Bu atanacak 35 Bin sayısının içinde bir de Dershane Öğretmen atamasını unutmamak lazım. Dershane öğretmenleri için söylenen 5 Bin sayısı da düşünce Nisan ve Ağustos için çok komik sayılar ortaya çıkmakta ve atama bekleyen öğretmenlerin umutları ve dirençleri kırılmış durumda.

Ne Nisan Ne Ağustos için umut tükenmiş değil. Atanacak öğretmenler farklı değildir zaman ne olursa olsun hen Nisan ayında 40 Bin hem Ağustos ayında 50 Bin atama olması şarttır. Aksi halde ne atama bekleyen öğretmenler seçim öncesinde memnun edilmiştir ne de gelecek eğitim- öğretim yılı için yeterli öğretmen ihtiyacı karşılanmış olmayacaktır.

MEB YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.