4/B’li 4/C’li Memur ve Taşeron Çalışanlar, Kadrolu Güvenceli Çalışmayı Hak Ediyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sözleşmeli ge geçici personeller için mücadeleyi her platformda sürdürüyor. Genel Başkan bu kapsamda twitterdan övgü dolu mesajlar almaya devam ediyor. Teşekkürler Sayın Başkan!

30045
Daha Fazla Göster

Kamuda Çalışan Personeller arasındaki ayrım ve taşerona kadro ile ilgili olarak halen bir gelişme olmamasından dolayı Sendikalardan tepkiler sürekli geliyor. İsmail Koncuk da bu konuda çalışanların ve kadro isteyenlerin sesini en çok duyuranlar arasında ilk sırada diyebiliriz.

Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi tarafından hazırlanan raporda yer alan konu başlıklarını dile getiren Genel Başkan İsmail Koncuk, önerilerini şu şekilde sıraladı:

Toplu Sözleşme VE KPDK toplantılarında kararlaştırılan konular öncelikli olarak hayata geçirilmelidir.

Kamu görevlilerinin iş güvencelerini kaldırmaya yönelik girişimlerden vazgeçilmeli, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin hazırlanan tasarı güvenceli istihdama dayalı bir şekilde bir an önce yasalaşmalı, tüm geçici, vekil ve sözleşmeli personel ile memur işi yapan kamu isçileri de bu kapsamda kadroya geçirilmeli.

İsmail Koncuk resmi twitter hesabından çok güzel bir sloganla yetkililere seslendi: Gençlerimiz bizim öz evlatlarımızdır. Bu ülkede 4/C’lisi de, 4/B’lisi de, taşeron çalışanları da kadrolu, güvenceli çalışmayı hak etmektedir dedi.

#TAŞERONların tek dostu #KADROyu gündeme getiren Kamusen Genel Başkanı Sn. @ikoncuk Başkanımıza teşekkür ederiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
4/B’li 4/C’li Memur ve Taşeron Çalışanlar, Kadrolu Güvenceli Çalışmayı Hak Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    4 b lilere kadro istiyoruz.referandum sonrası kadro bekliyoruz.muhterem büyüklerimizin bu konuya hassasiyet göstermeleri canı gönülden diliyoruz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!