1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 4/C Personelin Maaşları 4/B Gibi Olmayacak! Sadece Yüzde 10 Zam Yapılacak
4/C Personelin Maaşları 4/B Gibi Olmayacak! Sadece Yüzde 10 Zam Yapılacak

4/C Personelin Maaşları 4/B Gibi Olmayacak! Sadece Yüzde 10 Zam Yapılacak

2 Nisan 2018 itibarıyla 657 DMK'da 4/C olarak çalışan personeller 4/B sözleşmeli memur kadrolarına geçiş yapacak. Fakat 4/B sözleşmeli memur gibi aynı maaş verilmeyecek. Sadece % 10 zam verileceği açıklandı.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2 Nisan 2018 itibarıyla 4/C’li olarak çalışan tüm personelin 4/B sözleşmeli memur kadrolarına geçiş süresinin tamamlanacağını belirtti.

Jülide Sarıeroğlu 30 Mart 2018 itibarıyla 4/C'li olarak çalışan personellerin 4/B sözleşmeli memur olarak kadroya alınmalarını saplayan kararnamenin yayımlandığını açıkladı.

4/C'den 4/B'ye geçen personeller için de % 10'luk bir maaş artışı sağlandığı belirtildi. Ayrıca izin süreleri ile ilgili olarak da çalışma yapılacağı Bakan tarafından açıklandı. Fakat çok önemli bir detay atlanıyor!

Halihazırda 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan istihdam şekillerinden 4/B sözleşmeli personellerin gerek özlük gerekse mali hakları zaten açıktır ve bellidir. Fakat 4/C’den sözleşmeli memur kadrolarına geçen personeller için 4/B’nin içinde kararnameyle ayrı hükümler konmaktadır.

4/B kadrosuna geçirilirken sözleşmeli personeller içerisinde farklı bir kadro oluşturulmaktadır. 4/B sözleşmeli memur kadrosu verilirken hali hazırda yer alan mali ve özlük hakların tamamı neden verilmemektedir? Bunun anlaşılması gerçekten mümkün değil! Maaşlara % 10 zam verileceği belirtilirken izin sürelerinde de düzenleme yapılacağı açıklanıyor.

Oysa 4/B sözleşmeli memurların maaşları ve izin süreleri zaten bellidir. 4/C’den 4//B’ye geçen personeller de otomatikman bu haklardan yararlanması gerekirken farklı bir uygulama ile 4/C’lilere ayrım yapılmaktadır. uzun lafın kısası 4/C'li personeller 4/B'ye geçirilirken aynı haklar verilmiyor. 3.5/B olarak yarım yamalak bir işlem maalesef tesis ediliyor!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler