1. HABERLER

  2. SÖZLEŞMELİ PERSONEL

  3. 4/C Sözleşmeli Personel Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi
4/C Sözleşmeli Personel Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi

4/C Sözleşmeli Personel Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi

Bir çok 4/C li personel döner sermaye almak için bağlı bulundukları kurumlara dilekçe gönderdiler.

A+A-

Bir çok 4/C li personel döner sermaye almak için bağlı bulundukları kurumlara dilekçe gönderdiler. Konunun aslı aslında şu şekilde;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C geçici personellerin çalışması ile alakalı olarak mevzuatta personellerin sözleşmelerinde yazan tutar dışında hiçbir ödeme yapılmayacağı ile alakalı hükme bağlanmıştır. Sağlık-Sen ise konuyu yargıya taşımız ve konu ile alakalı olarak dava açmıştır. Sağlık-Sen açtığı idari davada Döner sermaye karının oluşmasında 4/C li sözleşmeli personelinde katkısı olduğu ve sözleşmede belirtilen tutarın dışında bir ödeme yapılabileceğine hükmedildi.

Mahkemeye başvurulması ve davanın kaybedilmesi durumunda ortaya çıkacak avukat vekalet ücreti ve mahkeme masrafları 4/C li personel tarafından karşılanacaktır. Buda 4/C li sözleşmeli geçici personelin 1 aylık maaşı tutarı kadardır. Personel Sağlık Tr Tarafından Yapılan Bu haber İzmir Toç bir-sen web sitesinden alıntıdır. 2012 yılını kapsamaktadır.

4/C Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler