1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

  4. 4/C Sözleşmeli Personel Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi
4/C Sözleşmeli Personel Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi

4/C Sözleşmeli Personel Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi

Bir çok 4/C li personel döner sermaye almak için bağlı bulundukları kurumlara dilekçe gönderdiler.

A+A-

Bir çok 4/C li personel döner sermaye almak için bağlı bulundukları kurumlara dilekçe gönderdiler. Konunun aslı aslında şu şekilde;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C geçici personellerin çalışması ile alakalı olarak mevzuatta personellerin sözleşmelerinde yazan tutar dışında hiçbir ödeme yapılmayacağı ile alakalı hükme bağlanmıştır. Sağlık-Sen ise konuyu yargıya taşımız ve konu ile alakalı olarak dava açmıştır. Sağlık-Sen açtığı idari davada Döner sermaye karının oluşmasında 4/C li sözleşmeli personelinde katkısı olduğu ve sözleşmede belirtilen tutarın dışında bir ödeme yapılabileceğine hükmedildi.

Mahkemeye başvurulması ve davanın kaybedilmesi durumunda ortaya çıkacak avukat vekalet ücreti ve mahkeme masrafları 4/C li personel tarafından karşılanacaktır. Buda 4/C li sözleşmeli geçici personelin 1 aylık maaşı tutarı kadardır. Personel Sağlık Tr Tarafından Yapılan Bu haber İzmir Toç bir-sen web sitesinden alıntıdır. 2012 yılını kapsamaktadır.

4/C Döner Sermaye Talebi Örnek Dilekçesi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.