1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. 4/C Sözleşmeli Personel ile İlgili Açıklamayı Değerlendirdi
4/C Sözleşmeli Personel ile İlgili Açıklamayı Değerlendirdi

4/C Sözleşmeli Personel ile İlgili Açıklamayı Değerlendirdi

4/C Sözleşmeli Personel ile İlgili Açıklamayı Değerlendirdi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik katıldığı bir program’da 4/C li personel için düzenlemeler yapıldığını 4/C ‘li sözleşmeli personelin emekli olana kadar iş sorunu yaşamayacaklarını dile getirdi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi.

Genel Başkanı İsmail Koncuk 23 Bin 4/C’linin kadro isteğine hükümetin kulaklarını tıkadığını ve bayram öncesi yine bir umut oluşturulduklarını belirtti. Bakan Çelik’in bir çok toplantıda 4/C lilerin kadroya geçmesini istediğini söylediğini fakat diğer bakanları çekinceleri olduğunu ifade ettiğini dile getirdi.

Genel Başkanı İsmail Koncuk “Daha düne kadar Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen torba yasa görüşmelerinde MHP Milletvekillerince verilen 4-C’lilerin kadroya geçirilmesi önergesinin AKP’li vekillerce reddedildiğini hepimiz biliyoruz.

Bugün ekranlara çıkarak yaptıkları bir çalışmayla 4-C’lilerin emekli oluncaya kadar iş güvencesi sorunu yaşamayacağını açıklayan sayın Bakan, 4-C’li çalışanların iş güvencesi sorununun ancak kadro verilerek ortadan kaldırılacağını en iyi bilen isimdir.

Ben yaptım oldu anlayışı ile hazırlanan ve dayatılan yasaların bugüne kadar yarattığı sorunlar ortadayken, 4-C’li personel için yapılan bir çalışmanın neden sendikalarla müzakere edilmediğini bir kez daha sormak isterim?

Yaklaşan Ramazan bayramı öncesi 23 bin 4-C’liye bir umut dağıtarak onları bir kez daha hayal kırıklığına uğratmaya kimsenin hakkı yoktur. 4-C meselesi Türkiye için bir ayıptır ve bu ayıp sadece onlara verilecek kadro ile düzeltilebilir.

Türkiye Kamu-Sen olarak her platformda 4-C’li personelin hakları için bugüne kadar verdiğimiz mücadelenin aynı kararlılıkla devam edeceğini bir kez daha ifade ediyor, farklı düzenlemelerle değil, ancak kadro tahsisiyle bu sorunun çözümünün sağlanacağını kamuoyunun dikkatine sunuyorum.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.