4/C’den 4/B’ye Geçen Personele Döner Sermaye Verilecek

4/C’den 4/B’ye geçirilen kamu personeli döner sermayeden yararlanacak. 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçenler için belirlenen yüzde 20 oranındaki sabit ek ödemenin yanı sıra diğer personelde olduğu gibi sabit ek ödeme de alacaklar.

42715
Daha Fazla Göster

4/C’den 4/B’ye geçirilen kamu personeli döner sermayeden yararlanacak. Sağlık Bakanlığı, teşkilatına gönderdiği bilgi notu ile, 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçenler için belirlenen yüzde 20 oranındaki sabit ek ödemenin yanı sıra diğer personelde olduğu gibi sabit ek ödeme mahsubu yapıldıktan sonra performansa dayalı ek ödeme yapılması gerektiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı emrinde görev yapan ve 4/C geçici personel statüsünden 4/B sözleşmeli personel statüsüne geçirilen personellerin, Sağlık Bakanlığı’nda çalışan tüm 4/B sözleşmeli personel gibi 209 sayılı Kanun gereği döner sermayeden yararlanacak.

İdari Büro Görevlisi için genel idari hizmetler sınıfı personelden yeni memuriyete başlamış Memur unvanlı personel emsal alınacak olup; lisans mezunu ise 9. derecenin 1. kademesindeki emsali, yüksekokul (önlisans) mezunu ise 10. derecenin 2. kademesindeki emsali alınacak

İdari Destek Görevlisi için yardımcı hizmetler sınıfı personelden yeni memuriyete başlamış Memur unvanlı personel emsal alınacak olup; ilkokul mezunu ise 15. derecenin 1. kademesindeki emsali, ortaokul mezunu ise 14. derecenin 2. kademesindeki emsali, lise mezunu ise 13. derecenin 3. kademesindeki emsali ve mesleki ve teknik lise mezunu personelde 12. derecenin 2. kademesindeki emsal alınarak tavan ek ödeme matrahı hesaplanarak Nisan 2018 dönemi performans ödemesine dahil edilecek.

Söz konusu personele 2-14 Nisan ile 15 Nisan-14 Mayıs tarihlerinde sabit ek ödeme yapılmış ise 2-30 Nisan tarihleri arasındaki performansa dayalı ek ödemeden mahsup edilecek. Eğer 2 Nisan- 15 Mayıs tarihlerinde herhangi bir ödeme yapılmamış ise performansa dayalı ek ödemenin tamamı, izin, rapor gibi nedenlerle performansı olmayan yada sabit ödemede belirlenen tutarın altında kalmış ise yapılacak ödemelerde belirlenen tutar ya da fark tutarı ödenecek.

Sağlık Bakanlığının Teşkilatına Gönderdiği Bilgi Notu; 

4/C’den 4/B’ye geçirilen kamu personeline döner sermaye verilecek

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
4/C’den 4/B’ye Geçen Personele Döner Sermaye Verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!