4/C’li personele kadro Mayıs ayında çözülecek

4/C’li personellerin kadroya alınmasına ilişkin toplantı 28 Nisan 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı 5. Kat Toplantı Salonunda yapıldı.

21649
Daha Fazla Göster

4/C’li personellerin kadroya alınmasına ilişkin toplantı 28 Nisan 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı 5. Kat Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 3. Dönem toplu sözleşme konularına ilişkin yapılacak olan toplantı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında tam zamanlı olarak çalışan 4/C’li geçici personelin kadroya ya da sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilmelerine yönelik 28 Nisan 2016 tarihinde toplantı yapılması kararlaştırılmıştı.

Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Sendika Başkanlarının katıldığı toplantıda, toplu sözleşmede karar alınmasına rağmen 7 aydır hala yürürlüğe konmayan 4/C’li personelin kadroya geçişi ile alakalı olarak net kararını en geç Mayıs ayı içerisinde konfederasyona bildirmesi istendi.  Bu doğrultuda toplu sözleşme hükmündeki çalışmanın Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması, 4/C’li personelin mevcut durumlarının sözleşmeli veya kadrolu olmalarını sağlayacak şekilde düzenlenmenin yapılmasını teklif edildi.

Yapılan bu teklifle ilgili düzenlenen tutanak Devlet Personel Başkanlığı ve sendika temsilcileri tarafından imzalanırken Maliye Bakanlığı yetkilisi maliye Uzmanı Rasim Akın konuyu üst yetkililere ileteceğini belirterek imzalamadı. Komisyon tarafından düzenlenen tutanak; toplanti-tutanagi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
4/C’li personele kadro Mayıs ayında çözülecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 6 sene önce

    4c li ve universiteli işçiler

  2. 6 sene önce

    önceki hizmetleri göz önüne alınarak devletin kadro hakkını 2005 ten beri kadro diye umutları biten 23 bin 657/4celi çalışanlarına vermesi gerekmektedir teşaronada haklarını versinler tabiiki saygılar

  3. 6 sene önce

    ücretli öğretmenleri işçi öğretmenler pozisyonuna düşürdünüz.öğretmen anne demek,baba demek,kardeş demek.eğiten ve öğreten bir öğretmen olarak bizlerinde kadroyu hakkeddiği düşünerek hakkımızı istiyoruz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!