1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 4/C’li Personele Kadro Verilmesi Çalışma Bakanı’na Soruldu
4/C’li Personele Kadro Verilmesi Çalışma Bakanı’na Soruldu

4/C’li Personele Kadro Verilmesi Çalışma Bakanı’na Soruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’de soru önergesi verildi. Verilen önergede 4/C’li personel kadro verilmesi, 4/C statüsündeki personel sayısı gibi sorular soruldu.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na 4/C statüsündeki kamu personellerinin durumu soruldu. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, Çalışma Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğu sözlü soru önergesi gündeme gelmek üzere kaydedildi. Önergede 4/C’li personeli kadroya alınması gibi konular yer alıyor.

Önergede yer alan sorular

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in sunduğu soru önergesinde 4/C statüsünde kamu kurumlarında görev yapan kaç personel olduğu soruldu. Önergede ayrıca 4/C’li personele kadro verilmesi ve ek ödeme sorunlarının giderilmesi yönünde bir çalışma olup olmadığı sorusu da yöneltildi.

Niğde Milletvekili Gürer ayrıca kamu kurumlarında görev yapan yüksekokul mezunu işçi sayısını da sordu. 4/C statüsünde görev yapan kamu personellerinin sorunlarını dile getiren Gürer, Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’ya üniversite mezunu işçilerin memur veya sözleşmeli personel olarak atanmasının düşünülmekte olup olmadığı sorusunu yöneltti.

Sözlü soru önergesi TBMM Genel Kurulunda gündeme girecek. 10 Ekim 2017 tarihinde sunulan soru önergesine Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, genel kurulda sözlü olarak cevap verecek. Önerge yanıtlandığında My Memur olarak siz değerli takipçilerimizi bilgilendireceğiz. İlgili soru önergesinin metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.