1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 4/C'li Personelin Kadroya Kavuşturulması Gerekiyor
4/C'li Personelin Kadroya Kavuşturulması Gerekiyor

4/C'li Personelin Kadroya Kavuşturulması Gerekiyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, taşerona kadro düzenlemesi kapsamında 4/C'lilerin de kadroya kavuşturulması gerektiğini söyledi.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, taşerona kadro düzenlemesi kapsamında 4/C'lilerin de kadroya kavuşturulması gerektiğini söyledi. 4/B'lilerin taleplerinin de yerine getirilmesi isteyen Yalçın, memur işi yapan işçi kadrosunda bulunanların memur kadrosuna geçirilmesini talep etti.

Taşeronlara ilişkin güvence çalışmalarının son derece kıymetli ve yerinde bir çalışma olduğunu belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, diğer kamu çalışanlarının taleplerinin de yerine getirilmesini istedi.

Kamuda 4/A’lı, 4/B’li, 4/C’li, 4/D’li, gibi istihdam biçimlerinin olmasını doğru bulmadıklarını dile getiren Yalçın, memur işi yapan ve işçi kadrosunda bulunanların memur kadrosuna aktarılarak yaptıkları işle, attıkları imzayla bulundukları konum arasındaki ters orantının ortadan kaldırılması konusunda hükümetten olumlu adım beklediklerini söyledi.

Hükümetin kamuda taşeron ve 4/C statüsünde görev yapan personelle ilgili bir uzlaşmaya varılması noktasında çalışma içinde olmasını önemsediklerini belirten Yalçın, 4/C ve 4/B’lilerin taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Taşeronlara ilişkin güvence çalışması, son derece kıymetli ve yerinde bir çalışmadır fakat bunun kabul oranının artması, çalışma hayatına huzur getirmesi bakımından 4/C'lilerin de bu kapsamda kadroya kavuşturulması gerekiyor dedi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.