1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 4/C'liler 696 Sayılı KHK İle 4/B'ye Geçiyor
4/C'liler 696 Sayılı KHK İle 4/B'ye Geçiyor

4/C'liler 696 Sayılı KHK İle 4/B'ye Geçiyor

4/C’li kamu personellerinin 4/B statüsüne geçiş esaslarını belirleyen 696 sayılı KHK Resmi Gazetede yayımlandı. 4/C'liler ne zaman 4/B'ye geçecek? 4/C'lilerin kadroya geçme işlemleri nasıl yapılacak.?

A+A-

4/C’li kamu personellerinin 4/B statüsüne geçiş esaslarını belirleyen 696 sayılı KHK Resmi Gazetede yayımlandı. 24 Aralık 2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı KHK ile kamu kurum ve kuruluşlarında 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesine göre çalışmakta olan personel, halen yürütmekte oldukları işleri aynı şekilde yerine getirmek üzere 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarına geçecekler.

4/C’lilerin 4/B’ye geçişleri 696 sayılı KHK’nın 18. Maddesinin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 90 gün içerisinde kurumları tarafından yapılacak. Bu kapsamda sözleşmeli personel pozisyonuna geçirilen personele iş sonu tazminatı ödenmeyecek. 4 Aralık 2017 tarihinde askerlik ve doğum nedeniyle görevlerinde bulunmayanlardan ilgili mevzuatına göre yeniden hizmete alınma şartlarını kaybedenler için bu madde hükümleri uygulanacak.

Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce 4/C pozisyonlarına atanmak üzere DPB’ye bildirilen ve atanma süreci devam edenler ile atamaları yapılanlar hakkında bu madde hükümleri uygulanacak. Bu maddenin uygulanmasında ortaya çıkabilecek tereddütleri giderme yetkisi Devlet Personel Başkanlığına verildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum