1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 4/C’liler İçin Yapılması Gereken Tek Düzenleme
4/C’liler İçin Yapılması Gereken Tek Düzenleme

4/C’liler İçin Yapılması Gereken Tek Düzenleme

30 Mart 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Kararda Değişiklik sonrası tepkiler gecikmedi. İsmail Koncuk 4/C’nin ancak 3.5 kalacağını belirtti!

A+A-

30 Mart 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Kararla ilgili değişiklikler yayımlanarak 24 Aralık 2017 tarihi itibarıyla yürürlüğe girdi.

Bilindiği üzere 2 Nisan 2018 itibarıyla tüm 4/C personel koşulsuz ve şartsız 4/B’li olacaktı. Fakat mevzuatlardaki eksikliklerden ve çıkan eksik yasalardan dolayı bunun sağlanması henüz mümkün olmadı.

İsmail Koncuk konuyla ilgili olarak sosyal medyada tepkisini en sert dille bildirdi ve 4/C’liler için yapılacak tek düzenlemenin nasıl olması gerektiğini vurguladı. 4/C'li personel emsali 4’B'li personelin tüm haklarından faydalanır. Kazanılmış unvanları yeni pozisyonunda da aynen değerlendirilir. Gerisi lafı güzaftır. Tüm sözleşmeliler 4’A'lı yapılana kadar mücadelemiz sürecektir şeklinde sosyal medyada tepkisini dile getirdi.

4/C'liyi 4 B'li dahi yapamadılar diyen İsmail Koncuk, anlaşılan 4’C'liler bundan sonra da 3,5 B'li kalacağını belirtti. 4/C'liler sözde 4/B'li olmuş, aldatılmışlardır şeklinde sözlerine son verdi! Yapılan değişikliklerin tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler