1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 4/C'liler Sözleşmeli Personel (4/B), Taşeronlar da İşçi Olacak
4/C'liler Sözleşmeli Personel (4/B), Taşeronlar da İşçi Olacak

4/C'liler Sözleşmeli Personel (4/B), Taşeronlar da İşçi Olacak

Taşeron işçilerin hangi statüde olacağı dün belli olmuştu. İşçi kadrosu alacak olan taşeron çalışanların yanı sıra 4/C'li çalışanlar da sözleşmeli personel 4/B kadrosu verilecek. 4/B'lilerin beklediği kadro verilmiyor!

A+A-

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4/C'li personeller için de müjdeyi verdi. 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan 4/C statüsünde çalışan personeller yine aynı kanunda yer alan sözleşmeli statüdeki 4/B kadrosuna alınacağını açıkladı.

Taşeronlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 900 bin taşeron çalışanın bulunduğunu belirtti. Bu taşeron çalışanların kendi çalıştıkları yerde istihdam edileceklerini ve statülerinin işçi olacağını belirtti.

Mevsimlik işçilerin sözleşme süreleri de 9 ay 29 güne çıkarılacağı belirtildi. 4/B çalışanlar için herhangi bir düzenleme yer almadı. 4/B’li çalışan sözleşmeli personellerin de kadrolu personel olma talepleri bulunuyordu.

657 Devlet Memurları kanununda 4/C’li çalışanlar; Geçici personel: Bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmet olduğuna Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanılarak Bakanlar Kurulunca karar verilen görevlerde

657 Devlet Memurları kanununda 4/B’li çalışanlar; Kalkınma planı, yıllık program ve iş programlarında yer alan önemli projelerin hazırlanması, gerçekleştirilmesi, işletilmesi ve işlerliği için şart olan, zaruri ve istisnai hallere münhasır olmak üzere özel bir meslek bilgisine ve ihtisasına ihtiyaç gösteren geçici işlerde, Bakanlar Kurulunca belirlenen esas ve usuller çerçevesinde kurumun teklifi ve Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığınca vizelenen pozisyonlarda, mali yılla sınırlı olarak sözleşme ile çalıştırılmasına karar verilen ve işçi sayılmayan kamu hizmeti görevlileridir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum