1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 4G İle Yeni Operatör Geliyor
4G İle Yeni Operatör Geliyor

4G İle Yeni Operatör Geliyor

Bakan Elvan 4G Toplantısında Yeni Operatör’ün 2015 Bitmeden Devreye Sokulacağını Duyurdu

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yaptığı konuşmada 4G sistemi ile yeni bir operatörün sektöre kazandırılacağını söyledi. Bu sistemin 2600 frekans bandı ile çalışacağını ve diğer operatörlerden farklı sorunluluk ve şartları olacağını belirtti. 2015 yılı sonuna kadar bu yeni sistemin başlayacağı ve tüketicinin hizmetine sunulacağı belirtilirken kullanıcılara uygun fiyatlar sunulacak. 

4G Tüm yurtta karayollarında hızlı tren hatları da olmak üzere ilçe merkezlerine kadar yaygınlaşacak. 10 kat daha hızlı olan bu süreç için ihale sürecinin başladığı söylendi. Yüksek hızın yerini anında iletişimin alacağı belirtildi. Baz istasyonlarından TV yayını alınabileceği de söylendi. Ayrıca internet yayıncılığında önemli yeri olan HOSTING ücretlerinde düzenlemenin yapılacağı da söylendi.

Kullanıcıların en çok beklentilerinden biri de fiyatları bu konuda kesin bilgiler verilmezken şuan ki 3G sistemini kullananlar için ve ADSL kullananlar için indirim olacağı söylenmişti. Bu bakımdan ciddi bir fiyat düzenlemesi ile %50 minimum indirim olması hem kullanıcılar hem de sektör için faydalı olacaktır.

Çünkü ülkemizde mobil abone sayısının neredeyse nüfus sayısı kadar olduğu belirtilmekte ve bebekler hariç ortalama herkes abone! Abone sayısı ve hızındaki artış sürekli olarak ilerleme olarak gösterilmektedir oysa durum bundan farklıdır. Yıllar önce tüm Dünya’da internet ne ise ülkemizde de o şekildeydi. Teknolojik gelişmeler aynı anda tüm Dünya’ya hızlı bir şekilde yayılır ve gelişir.

Peki fiyatlar o konuda neden Dünya takip edilmiyor ve ücret tarifeleri her zaman bizde olduğundan daha fazla. Yeni gelecek sistemle artık bu fiyatlandırmanın da adil ve gerçekçi yapılması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.