5 Bakanlık İçin 2017’den Beri Açıklanan Memur Atama Sözlerini Gerçekleştirmenin Tam Zamanı

2016 KPSS puanları yanmadan, seçim öncesinde çalışma potansiyeli bulunan bu kadar genç sözlerinizi tutmayı bekliyor. Ulaştırma, Maliye, GTHB, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile MEB için verilen memur atama sözleri yerine getirilmesi için kampanya başlatıldı.

42280
Daha Fazla Göster

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında, Maliye Bakanlığında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında, Gençlik ve Spor Bakanlığında ve Milli Eğitim Bakanlığında gerek yeni memur alımları, gerek kurum içi atama talepleri ve sözlü sınavlarda uygulanacak usul ve esaslarla ilgili verilen sözlerin 24 Haziran 2018 seçim öncesi tutulmasının tam zamanı.

Milyonlarca KPSS adayı, Bakanlar tarafından bizzat verilen sözlerin bir an önce tutulması yönünde kampanya başlattı ve taleplerini bir bir açıkladı. İşte Bakanlıklar bazında talepler ve memur alımlarına esas beklentiler.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; Arslan, “1280 kişilik alım yapılacaktır.” Şeklinde açıklama yapmasına rağmen Nisan 2017’de 640 kişilik alımı yapmış, 200’e yakın kişi kadroları atandıkları halde boş bırakmıştır. Verilen sözü ertelemek adına istifa eden kişi kadar tekrar alıma çıkılmış olup kalan 640 kişi için Maliye Bakanlığının aylardır onay vermediği gerekçesiyle bekletilmiştir ve halen bekletilmektedir.

Binlerce alıma onay veren Maliye Bakanlığı Teknik Personelin 640 kişilik alımını bu kadar uzatmamalı. Artık verilen sözler tutulsun.

Birçok kanaldan bu konuya dair açıklama istesek de tüm çabalarımız karşılıksız kalmış olup Türkiye’nin genç teknik personeli olarak inandığımız, güvendiğimiz devletimizden sesimizi duymasını bekliyoruz. Kalan 640 kişilik alımın seçimden önce yapılmasını bekliyoruz.

Maliye Bakanı Naci Ağbal; Ağbal, “Bakanlığımız ile Gelir İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personelimiz için kurum içi uzmanlık sınavı açıyoruz. Bunun için gereken kanun tasarı taslağını Başbakanlığa gönderdik” demiş olmasına ve bu sözün üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen kurum içi uzmanlıkla ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba; Fakıbaba, personel alımı için “Talebimizi Maliye Bakanlığına gönderdik, şikayetlerinizi Maliye Bakanlığına bildirin” diyor. Ancak adaylar, Maliye Bakanlığı nezdinde yaptıkları araştırmalarda bu yönde hiçbir talebin kendilerine ulaşmadığı bilgisini alıyorlar.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak; Bakan Bak, 28 Ocak’ta resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “BESYO mezunlarımızın atama talepleriyle ilgili gerekli çalışmamızı tamamladık. 2018 yılı içerisinde 3 bin BESYO mezunu kardeşimizin atamasını gerçekleştireceğiz. Detayları en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Türk sporuna ve gençlerimize hayırlı olsun” demişti. Bu açıklamanın üzerinden 3 ay geçmiş olmasına rağmen ek kısa süre bir türlü gelmemiştir.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; Yılmaz daha önce TV’lerde “Sözleşmeli öğretmen adaylarının güvenlik soruşturması sonrasında puanlarına göre atanacağını” belirtmiş olmasına rağmen bu konuda resmi olarak bir düzenleme yapmadı. Sadece sözlü bir talimat olarak komisyonlara bu yönde bir şeyler söylediği ifade ediliyor. Ancak işlerin yürüyüş şekli bir Devlet ciddiyetine gölge düşürmektedir. Cumhuriyet tarihimiz boyunca işler hep yazılı olarak yürümüştür ve bundan sonra da yazılı olarak yürümesi uygun olacaktır. Dolayısıyla uygulamanın yazılı mevzuat şeklinde yürürlüğe konulması adayların sözlü sınav komisyonu üyelerinin insafına terk edilmemesi gerekmektedir. Kampanyayı imzalamak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
5 Bakanlık İçin 2017’den Beri Açıklanan Memur Atama Sözlerini Gerçekleştirmenin Tam Zamanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    ben ziraat mühendisiyim. mymemur.comdan bir isteğim var. GTHB ziraat mühendisleri 2018 seçimden önce alım bekliyor ve sizden bizleri devamlı haber yapmanızı rica ediyorum. böylece sizin aracılığınızla gündem oluruz ve inşallah sonunda toplu bir alım yapılır. 2016 kpss puanımız yanmadan yüklü bir ziraat mühendisi alımı istiyoruz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!