1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. 5 Bin Öğretmene Hizmetiçi Çevre Eğitimi Verilecek
5 Bin Öğretmene Hizmetiçi Çevre Eğitimi Verilecek

5 Bin Öğretmene Hizmetiçi Çevre Eğitimi Verilecek

5 Bin Mİlil Eğitim Baklanlığı Öğretmenine Hizmetiçi Çevre Eğitimi Verilecek

A+A-

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Milli Eğitim bakanlığı (MEB) arasındaki işbirliği ile 81 İl genelinde toplamda 5 Bin öğretmene çevre eğitimi verilecek.

ÇEKÜD ve MEB işbirliği kapsamında öğretmenlere çevre konulu hizmetiçi eğitim verilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlıkları tarafından görevlendirilen eğitimcilerinde katıldığı kurs bugün başladı. 5 Eylül 2014 tarihine yani Cuma gününe kadar sürecek eğitim kapsamında öğretmenlere verilen hizmet içi eğitimin öğrencilere aktarılması sağlanacak.

Kurs kapsamında; Çevre ve Ahlak, Ormanların Önemi, Ormanların Faydaları, Türkiye’nin Orman Alanları, Doğa Koruma ve Biyolojik Çeşitlilik, Ekoloji, Çevre Kirliliği ve Etkileri, Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Alınacak Önlemler,  Küresel Isınma, İklim Değişikliği,  Atıklar ve Geri Dönüşüm, Yenilenemez Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Kirliliği, Enerji Verimliliği gibi konular işlenecek.

MyMemur.Com olarak Konunun öğretmenler tarafından gelecek nesillere aktarılması ve çevre hassasiyeti oluşturulmasının sağlanması adına başarılı bir proje olarak görüyoruz. Öğretmenlerimizin bu konuda hassas davranacaklarına da bir o kadar eminiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.