1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 5 Bin Ücretli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı
5 Bin Ücretli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

5 Bin Ücretli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü atama sonuç internet sitesinde 5000 ücretli öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. Kaç kadro boş kaldı?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı.

Toplam 2 bin 785 kadro için başvuru yetersiz olduğundan atama yapılamayacak!

Kadrolar neden bu kadar boş kaldı? Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmen alımında başvuru şartlarında oldukça katı olmuş ve birçok aday başvuru yapamamıştı. Özellikle 2017-2018 eğitim öğretim yılında çalışıyor olmak şartından dolayı birçok ücretli öğretmen başvuru yapamamıştı ve tüm itirazlara rağmen önceki MEB yönetiminin yanlış tutumu durumu bu noktaya getirdi!

Hangi öğretmenlik branşları için kadrolar boş kaldığına dair detayları My Memur olarak sizler için çıkarttık. Aşağıdaki öğretmenlik alanlarına yapılan başvuru ve kontenjan sayılarını bulabilirsiniz.

Bu listede yer almayan öğretmenlik alanlarının tamamına % 100 veya daha fazla başvuru olduğundan kadrolar boş kalmayacak. Fakat 5000 ücretli öğretmen alımında % 50’den fazla kadro, toplam 2 bin 785 kadro boş kaldı.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenliği için 23 kontenjana sadece 1 başvuru yapıldı. Din Kült. ve Ahl.Bil. öğretmenliği için 577 kontenjana 134 başvuru yapıldı. Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji öğretmenliği için 225 kontenjana 198 başvuru yapıldı. İ.H.L. Meslek Dersleriöğretmenliği için 124 kontenjana 26 başvuru yapıldı.

İlköğretim Matematik öğretmenliği için 303 kontenjana 16 başvuru yapıldı. İngilizce öğretmenliği için 380 kontenjana 42 başvuru yapıldı. Müzik öğretmenliği için 20 kontenjana 16 başvuru yapıldı. Özel eğitim öğretmenliği için 254 kontenjana 4 başvuru yapıldı.

Rehberlik öğretmenliği için 9 kontenjana 5 başvuru yapıldı. Sınıf öğretmenliği için 1363 kontenjana 74 başvuru yapıldı. Türkçe öğretmenliği için 257 kontenjana 238 başvuru yapıldı. Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenliği için 9 kontenjana 5 başvuru yapıldı. Başvuru yapılan ve yapılamayan kontenjanların tamamı için TIKLAYINIZ. 5 bin ücretli öğretmen atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

kontenjan.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler