5 İlde Vaka Sayısında Yüzde 100 Artış

Fahrettin Koca’nın yaptığı yeni açıklamada, 2 haftalık gözlem sürecinde covid vakalarının Tekirdağ, Tokat, Adana, Sakarya ve Mersin’de yüzde 100 arttığını, Erzurum ilinde ise yüzde 50 artış gözlemlendiğini dile getirdi.

73515
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık bakanı olan Fahrettin Koca Tekirdağ, Tokat, Adana, Sakarya, Mersin ve Erzurum sağlık müdürleri ile çevrim içi bir toplantı gerçekleştirdi. Çevrim içi toplantı detaylarını resmi twitter hesabından paylaştı.

Çevrim içi yapılan bu toplantıda salgının ilerleme seyri, covid pozitif olan kişilerin sayısı, temaslı kişilerin takibi ve vaka artışları üzerinde konuşulduğunu dile getiren Fahrettin Koca, şu bilgileri de ekledi:

“Dile getirdiğimiz bu beş ilde iki hafta içerisinde yüzde 100 bir artış gözlemlenirken, Erzurum ilimizde ise yüzde 50 oranında bir artış gözlemlendi. Tedbirleri elimizden bırakmamak önem arz ediyor. Tedbirsizlik durumu vaka sayılarını artırıyor. Tedbir olmayan illerimizin vaka artış tablosu gözlerin önünde.”

Tedbirsizlik Durumu Vakaları Etkiliyor

Bakan Fahrettin Koca, başka bir paylaşımında ise “Düğünler ve bunun gibi kalabalık yerler, katılan ve giden bütün herkes için büyük bir tehdit içermektedir. Her tedbirsizlik durumu vakaları tetiklemektedir.” İfadelerini dile getirdi.

Evlerimizde Kalmak Ülkemizin Sağlığı İçin Önemli

Bakan Fahrettin Koca, hafta sonu kısıtlama uygulamalarını gündeme getirerek şunlar dile getirdi; “Kontrollü bir şekilde kurallarımıza dikkat edersek, sosyal hayatın normal akışı devam etmekte. Ancak tedbirsizlik ve artış gözlemlenen vaka sayıları 20.00 – 10.00 aralığını uygulamamız zorunlu kıldı. Eğer mecbur değilsek de kısıtlamanın olmadığı zaman dilimlerini evlerimizde geçirelim.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!