1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 5393 ve 4/B Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Görmezden Gelinmemeli
5393 ve 4/B Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Görmezden Gelinmemeli

5393 ve 4/B Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Görmezden Gelinmemeli

Kamuda görev yapan çalışanlar arasındaki ayrımın sona ermesi adına My Memur olarak sözleşmeli memurların taleplerini ve KADRO için çalışmalarını desteklemeye devam ediyoruz. 5393/40 ve 657-4/B sözleşmeli personele koşulsuz ve şartsız kadro şart!

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında aynı işi yapıp farklı statüde çalışan yüz binlerce sözleşmeli personel hakları olan KADRO taleplerini her geçen gün daha yüksek sesle haykırmaya devam ediyor. My memur olarak çalışanların bu taleplerinin yerine getirilmesi adına desteğimizin tam olduğunun bilinmesini isteriz.

Gerek sosyal medyada örgütlenerek haklarını almak için her gün yorulmadan etkinlik yapan sözleşmeli çalışanlar gerek STK’larda yer alan birçok sendika gerek TBMM’ye kanun teklifleri veya soru önergeleri veren Milletvekillerimiz gerekse My Memur başta olmak üzere bizler medyada  KADRO talebini gündeme getirerek yetkililerin gerekli çalışmayı yapması adına gündem oluşturmaya devam ediyoruz.

Sözleşmeli Memurlar Platformu Twitter’da

Her gün etkinlik yapan sözleşmeli statüde çalışmakta olan personeller Twitter’da etkili bir şekilde gündem olmaya devam ediyor. @smemurplatformu ile Twitter’dan sözleşmeli memurların çalışmalarına ulaşabilirisiniz. #SözleşmelininUmuduÖzhaseki hashtag'i ile 10 Şubat 20.00 itibarıyla Twitter'da etkinlik yapılacak.

Sözleşmeli Memurlar Platformu Facebook’ta

Sözleşmeli Memurlar Platformu Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da etkin bir şekilde seslerini duyurmaya devam ediyor. “Kamudaki Tüm Sözleşmelilere Kadro İçin Birlikte Olma Platformu” ismi ile takip edip destek verebilirsiniz.

Ayrıca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna da geçtiğimiz hafta yeni bir kanun teklifi verildi. Kanun teklifi içeriği şu şekildedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılan değişiklikle, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4B maddesine göre; belediyelerde, bakanlıklarda ve bakanlıklara bağlı kuruluşlarda norm kadro karşılığı, istisnasız tam zamanlı olarak çalışan sözleşmeli personele kadro verilmesi için kanun teklifi verildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler