1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 58. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Mazeret Tayini İlan metni ve Listeler
58. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Mazeret Tayini İlan metni ve Listeler

58. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Mazeret Tayini İlan metni ve Listeler

Sağlık Bakanlığı 58. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Mazeret Tayini ( Eş Durumu Tayini Başvurular, Sağlık Durumu Tayini Başvurular İlan metni ve Listeler

A+A-

3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa göre yurt içinde veya yurt dışında tıp, tıpta uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlardan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde (ismi ilan edilenler için yerleştirme işlemleri aşağıdaki bilgiler ve ilan edilen takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.
a) Kura yeri ve saati internet adresinde ilan edilecektir.
b) Kura sonuçları ve noter onaylı belgeler kura günü internet adresinde ilan edilecektir.
c) Tebligat yerine geçecek ilan, internet adresinde yayınlanacaktır. İlgililerin atamaları ve atama tebligatları, ilan tarihinden itibaren yapılmış olur.
d) Yükümlülerin göreve başlamalarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63’üncü madde hükümleri dikkate alınır.

58.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret Kurası Sonuçları

58. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ve Sonuçları

THSK İl İçi Yerleştirme Kurası Sonuçları

2014 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı Sonucu Atanma Kurası ( Avukatlık)

DETAYLAR VE LİSTELER İÇN TIKLAYINIZ
A-GENEL ESASLAR:
1- DHY atamaları, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre yapılacaktır.
2- Ataması yapılan veya göreve başlayan DHY’ lilerin atanma şartlarına haiz olmadıklarının sonradan anlaşılması halinde haklarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu veya 4924 Sayılı Kanunun ilgili hükümleri uygulanacaktır.
3- DHY kapsamındaki personel, mevzuatta belirlenen mazeret ve zorunlu haller dışında yükümlülükleri bitmeden başka yerlere atanamazlar.
4- DHY kapsamındaki personel, bu görevlerini tamamlamadan ayrılmaları halinde mesleklerini icra edemezler.
5- DHY’ yi tamamlayanlar, talepleri halinde sürelerle ilgili sınırlamalara tabi olmaksızın Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yer değiştirme suretiyle atanma, kurumlar arası naklen atama ve yeniden atama kuralarına başvurabilirler.
6- DHY süresinin hesabında fiilen çalışma esas olup, hafta sonu ve resmi tatil günleri fiili çalışmadan sayılacaktır. Yıllık, mazeret ve hastalık nedeni ile izinli geçirilen günler yükümlülük süresine ilave edilecektir.
7- Başvuru yapacak olan adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir.
8- Adaylar PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını;
Sağlık Bakanlığı veya üniversite hastanelerinde halen çalışanlar; notere veya
al
çalıştıkları kuruma, diğer adaylar notere onaylatacaklar,
b) Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçelerini onaylatılan tercih formlarıyla birlikte ilan edilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığına göndereceklerdir.
9- Onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın tercihleri geçersiz sayılacaktır. Tercih bildirmeyen, hatalı form gönderen, tercihlerine yerleştirilemeyen ve tercihleri geçersiz sayılanlar boş kalan münhal yerlere genel kura ile yerleştirileceklerdir.
10- Başvurusunu yapan adaylar evraklarını ilan edilen takvim çerçevesinde; T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhıye /ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.
11- Atamaya esas teşkil edecek diğer belgeler ise yükümlülerce göreve başlarken çalıştıkları birime teslim edilecektir. ( )


B-DEVLET HİZMETİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ (DHY) MAZERET DURUMU (EŞ VE SAĞLIK) KURASINA BAŞVURU ESASLARI:
1- Mazeret nedeniyle atama talebinde bulunanlar PBS üzerinden DHY Mazeret Durumu (Eş ve Sağlık) Kurası’ na ilan edilen takvim çerçevesinde başvuracaklardır.
2- Başvuru yapacak olan adaylar PBS üzerinden DHY Mazeret Durumu (Eş ve Sağlık) Kurası başvuru formunu doldurup çıktısını imzalayarak, mazeretlerini belirtir belgeler ( ) ile birlikte Sağlık Bakanlığına ilan edilen takvim çerçevesinde göndereceklerdir. Eksik belge, hatalı başvuru formu olanlar ile mazereti uygun görülmeyenler “A-GENEL ESASLAR” a göre kuraya dahil edileceklerdir.
3- Mazereti uygun görülenlerin isimleri ile bu atamalar için münhal yer listesi ilan edilen takvim çerçevesinde internet adresinde ilan edilecek ve kişiler PBS üzerinden açılan münhal yerlere başvurularını yapacaklardır.
Sağlık Raporu (657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi hükmü gereği Doktorluk yapabileceğine dair Tek Hekimden alınan Sağlık Raporu)
(**) Mazeret Durumu (Eş ve Sağlık) Atama Kurasına Başvuruda Gönderilecek Belgeler: a-Eş Durumu Mazereti Nedeniyle Atanma Talebinde Bulunanlar
1- Eşinin çalışmakta olduğu kurumdan alınacak (istihdam şekli, unvan, hizmet süresi, statüsü, kazanılmış hak aylığı derece ve kademesi ile eğitim durumunu gösterir) resmi başlıklı, tarih ve sayılı görev yeri belgesi ve hizmet cetveli,
2- Evli olunduğuna dair belge MERNİS üzerinden Komisyon tarafından alınacaktır, ancak yakın bir tarihte evliliği gerçekleşmiş ve henüz MERNİS’ te evli olduğuna dair kaydı bulunmayanlar noter onaylı evlenme cüzdanı örneği,
3- Eşi, Başasistan veya asistan olanların eşlerinin eğitime başlama ve bitiş tarihi ile kalan eğitim sürelerini gösterir fakülte sekreteri veya ilgili başhekimlik imzalı belge göndereceklerdir. (Asistanlık süresi uzatılanların uzatılma gerekçeleri gönderilen belgede belirtilmelidir.)
b-Sağlık Durumu Mazereti Nedeniyle Atanma Talebinde Bulunanlar;
1- Bakanlık eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversite hastanelerinden son 6 ay içinde alınmış sağlık kurulu raporu,
2- Gönderilen sağlık raporu başvuru sahibine ait ise Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri Belgesi Komisyon tarafından MERNİS üzerinden alınacaktır. Sağlık raporu başvuru sahibinin kanunen bakmakla yükümlü olduğu kişilere ait ise bu kişilere ait T.C Kimlik Numaraları ve yerleşim yeri bilgilerini içeren başvuru sahibi tarafından imzalı beyan dilekçesi göndereceklerdir.

58. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü atama sonuçları, 58. Dönem DHY Kurası sonuçları, 58. Dönem DHY Kura sonuçları, Sağlık Durumu Tayini Başvuru Formu, Mazeret durumu tayini başvuru formu, eş durumu tayini başvuru formu, Mazeret durumu tayini sonuçları, Ağustos 2014 eş durumu tayini sonuçları
LÜTFEN DİKKAT!
Uzmanlık eğitimlerini Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde veya üniversite hastanelerinde Sağlık Bakanlığı kadrosu ile tamamlayanlar atamaya esas teşkil edecek belge göndermeyeceklerdir.

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

22 Temmuz 2014 Salı - 24 Temmuz 2014 Perşembe Saat 18:00 a kadar

P.B.S. üzerinden Mazeret (Eş ve Sağlık) başvurularının yapılması

2

01 Ağustos 2014 Cuma Saat 18:00 a kadar

Mazeret (Eş ve Sağlık) başvuru formları ve belgelerinin son geliş tarihi

3

19 Ağustos 2014 Salı

Mazeret (Eş ve Sağlık) durumları kabul edilenlere ait münhal

yerler ve Genel Kuraya ait münhal yerlerin ilanı

4

19 Ağustos 2014 Salı - 21 Ağustos 2014 Perşembe Saat 18:00 a kadar

P.B.S üzerinden tüm adaylar için tercih başvurularının yapılması

5

26 Ağustos 2014 Salı Saat:18:00 a kadar

Tüm adayların tercih başvuru evraklarının son geliş tarihi

 

 

KURA (Yeri ve saati Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde ilan edilecektir.)

6

28 Ağustos 2014 Perşembe

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.