5’nci Dönem PAEM Sınavının Tarihleri Belli Oldu mu?

Arama motorlarında büyük bir merak içinde araştırılan PAEM sınavı ile ilgili detaylar kapsamında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru, birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor.

5’nci Dönem PAEM Sınavının Tarihleri Belli Oldu mu?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan yeni duyuru çerçevesinde, 2020-2021 eğitim öğretim yılı beşinci dönem eğitim sonu sınavı ile ilgili olarak detaylı bilgiler verildi. Yapılan duyuruda, öğrencilerin kendilerine aktarılan gün ve lokasyonda sınava katılmaları gerektiği belirtildi.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde eğitimlerini başarıyla bitiren öğrencilerin eğitim sonu sınavları, 3 ve 5 Mart 2021 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü’nde yapılacak.

Resmi Açıklama Geldi

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerin Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü’nde 3 ve 5 Mart 2021 tarihleri arasında sınavlara girebilecekleri belirtildi. Sınavların yapılacağı tarihin açıklanmasının ardından pa.edu.tr’den de yayımlanan detaylar, ilgililer ile paylaşıldı.

PAEM Ne Demek?

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi olarak bilinen PAEM, emniyet teşkilatının gereksinim duyduğu polis amirlerini yetiştirmek adına lisansüstü seviyede eğitim veren kurumdur. PAEM ile beraber adaylar parasız, yatılı, üniformalı, gıda ve sağlık giderlerinin devlet tarafından karşılandığı bir mesleki eğitim öğretim düzeyine başlar. Eğitim, 11 ay boyunca Ankara Polis Akademisi’nde verildikten sonra, eğitimi başarıyla tamamlamış olan adaylar Yardımcı Komiser sıfatı ile görevlerine başlar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!