1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. 6 Nisan Okullarda Derslere Girilmeyecek
6 Nisan Okullarda Derslere Girilmeyecek

6 Nisan Okullarda Derslere Girilmeyecek

3 Eğitim Sendikasının Aldığı Karar ile Yalova Valisi'nin Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz'e Karşı Sarf Ettiği Sözlerden Sonra Öğretmen Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetmişti

A+A-

Yalova Termal Fen Lisesi’nde Matematik öğretmeni olan Halil Serkan Öz’e Yalova valisi Selim Cebiroğlu’nun geçen hafta okulda herkesin önünde azarlaması ve çok çirkin ifadelerle aşağılamasının ardından öğretmene saygı yürüyüşünden sonra Öğretmen Halil Serkan Öz kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

3 sendika; Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş 6 Nisan Pazartesi günü yaptıkları açıklamalarla ortak karar aldıklarını ve ilk derse girmeyerek valiyi ve öğretmenlere yapılan tüm haksızlıkları kısa süreli de olsa protesto edeceklerini açıkladılar.

Her bir sendika kendi sloganıyla eylem yapacak ve ortak alınan kararla bildiri okuyacaklardır. Bu ve buna benzer öğretmenleri aşağılayan, hor gören bir anlayış asla kabul edilemez. Kutsal hem de en kutsal meslek olarak kabul edilen öğretmenliğe hakaret tüm insanlığa yapılmış sayılacağını haykıran sendikaların öğretmenleri yarın ilk derse girmeyecekler.

Eğitim Sen "Onurumuzu Çiğnetmeyeceğiz!"
Eğitim İş  "Mesleğimiz Onurumuzdur, Onuruma Dokunma"
Türk Eğitim Sen “Pazartesi İlk Derse Girmiyoruz”

Pazartesi günü takılacak kokartlar
Eğitim sen    Kokart 1                       Kokart 2                     Kokart 3
Eğitim İş       Kokart 1                       Kokart 2

Öğretmen Halil Serkan Öz'e Veda FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Öğretmen Halil Serkan Öz'ün Son Yolculuğu VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ
 

 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.