1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 6 Soruda Bakan Yılmaz’ın Cevaplaması Üzere Soru Önergesi Verildi
6 Soruda Bakan Yılmaz’ın Cevaplaması Üzere Soru Önergesi Verildi

6 Soruda Bakan Yılmaz’ın Cevaplaması Üzere Soru Önergesi Verildi

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi verildi. 6 soruda MEB ve çalışanların sorunlarına ve taleplerine dair açıklamalar için tıklayınız.

A+A-

Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Sayın Arzu erden gerek KPSS adaylarının, gerekse çalışanların taleplerini ve sorunlarını TBMM’ye taşımaya devam ediyor. Oldukça etkili bir şekilde çalışmalarını sürdüren sayın vekilimiz adayların ve çalışanların taleplerinin sürekli gündemde kalması için büyük çaba harcamaya devam ediyor.

Sayın Erdem, Öğretmenlerimiz kıymetlilerimizdir, Sözleşmeli öğretmenlere kadro,  Emekli öğretmenlerin haklarında iyileştirme, Mülakatlardaki adaletsizliklerin giderilmesi, Engelli öğretmenlere kadro ve Atamalardaki adaletsiz dağılımın önlenmesi hususlarında öğretmenlerimizin yanındayız sloganlarıyla Bakan Yılmaz’ın cevaplaması üzerine soru önergesi verdi.

My Memur olarak TBMM’de sorulan sorular ve önergelere dair cevapların açıklanmasından sonra yayımlayacağız. Öğretmenleri ve adayları ilgilendiren sorular şu şekilde önergede yer aldı.

Sözleşmeli öğretmen açığının branşlara göre dağılımı ne şekildedir? Hangi branştan ne kadar öğretmen açığı vardır?

Branşlara göre alım yapılan öğretmenler arasındaki adaletsiz dağılımın önüne geçmek adına bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır? Mağduriyetleri gidermek adına ne zaman çalışma yapmayı hedefliyorsunuz?

En son temmuz ayında güncellenmiş olan ÖSYM branş sıralamalarını, mülakatlara göre düzenlemeyi planlıyor musunuz? Planlıyorsanız ne zaman güncelleme yapılacaktır?

2017 yılı itibariyle kaç öğretmen emekli olmuştur? Emekli öğretmenlerin yerine kaç öğretmenin ataması yapılmıştır?

2018 yılı içerisinde kaç öğretmen alımı yapmayı planlıyorsunuz?

2018 yılı içerisinde kaç engelli öğretmen alımı yapmayı planlıyorsunuz?

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.