1. HABERLER

  2. AKADEMİK PERSONEL İLANLARI

  3. 6 Üniversite 74 Akademik Personel Alım Yapıyor Mart 2019
6 Üniversite 74 Akademik Personel Alım Yapıyor Mart 2019

6 Üniversite 74 Akademik Personel Alım Yapıyor Mart 2019

DPB tarafından yayımlanan ilana göre 6 farklı üniversite toplam 74 akademik personel alımı yapıyor. Peki, hangi üniversiteler kaç akademik personel alımı yapacak? Başvurular ne zaman? Hepsinin cevabı haberimizde yer alıyor.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı 6 farklı Üniversite için akademik personel alım ilanlarını yayımladı..İşte o üniversiteler..

Amasya Üniversitesi 19 Akademik Personel alımı yapıyor. Dr.Öğretim görevlisi (ders verecek) olarak akademik yerleştirme yapılacak alım için adaylar 27 Mart 2019 tarihine kadar başvurularını yapacaklar. Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabileceklerdir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvurusu iptal edilecek.

Gümüşhane Üniversitesi 18 akademik personel alımı yapıyor. Akademik personel alımında 1 profesör,8 Doçent,9 Dr. Öğretim Görevlisi kadrosunda olacak. Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüde olup, üniversitenin web adresinden temin edecekleri Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile başvuru yapacaklar. Aynı zamanda özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına verecekler.  27 Mart 2019 tarihinde sona erecek olan başvurular için posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak.

Hakkâri Üniversitesi 12 akademik personel alımı yapacak. Dr.Öğretim Görevlisi olarak yerleştirme yapılacak akademik alım için son gün 27 Mart 2019 olduğu belirtiliyor. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya ve CD ile beraber ilgili birimlere müracaat edecekler.

Fırat Üniversitesi 2 akademik personel alımı yapıyor. Dr.Öğretim Görevlisi olarak kadrolara yerleştirme yapılacak olan alım Tıp Fakültesine olacak. Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, Üniversitenin web adresinde bulunan "başvuru formunu doldurup, dilekçesi ile birlikte 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekiyor. Akademik personel alımı için son başvuru tarihi ise 23 Mart 2019.

Ardahan Üniversitesi 4 akademik personel alımı yapıyor. 1 profesör,1 Doçent,2 Dr. Öğretim Görevlisi olarak akademik yerleştirme yapılacak ilan için son başvuru tarihi 23 Mart 2019 olduğu belirtiliyor. Müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm, anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf, öğrenim belgeleri bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden oluşan 6 (altı) takım dosyayı (Doçent ve Dr.Öğretim Üyesi adayları 4 takım dosya ile) ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklar.

Karabük Üniversitesi 19 Akademik Personel alımı yapıyor.12 Dr. Öğretim Görevlisi, 4 Doçent ve 3 Profesör kadrolarına akademik yerleştirme yapılacak. 21 Mart 2019 tarihinde akademik personel alımı için başvurular son bulacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler