1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. 6 Yıl Sigortalı Olarak Dershanede Çalışan Öğretmenler, MEB'de Görevlendirilebilecek
6 Yıl Sigortalı Olarak Dershanede Çalışan Öğretmenler, MEB'de Görevlendirilebilecek

6 Yıl Sigortalı Olarak Dershanede Çalışan Öğretmenler, MEB'de Görevlendirilebilecek

6 Yıl Sigortalı Olarak Dershanede Çalışan Öğretmenler, MEB'de Görevlendirilebilecek

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliğinin Sosyal Medya'dan duyurduğu haberine göre 6 yıl sigortalı olarak dershanede çalışan öğretmenler, MEB'de görevlendirilebilecek.

Bilindiği üzere 2014 yılında MEB, dershane ve öğrenci etüd merkezlerinin dönüşümü için 13. maddelik bir genelge yayımlamıştı. Genelgenin 7. maddesi dershane ve öğrenci etüd merkezlerinde çalışan eğitim personelini ilgilendirmekteydi.

Kanuna göre, 14/3/2014 tarihinde çalışmakta olan ve 1/1/2014 tarihi itibariyle de en az 6 yıllık sigortalılığı bulunanlar başvurabilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda  18 Nisan'da yayımlandığı genelgede, 1/7/2015 ila 01/08/2015 tarihleri arasında alınacağını duyurmuş. Bu durum Kanunda da yazmaktaydı. Genelgede bundan ayrı olarak kılavuzun 2015 yılı Mart ayında yayımlanacağı belirtilmişti.
 

Son olarak Twitter üzerinden hatırlattığı! bu haber ile şu an atama başvurusu yapan öğretmen adaylarının canını sıkmaya devam etmektedir. Çünkü 350binden fazla atama bekleyen öğretmen varken direk dershane öğretmenlerini bu şekilde bir genelge veya kanunla MEB'e atamak haksızlık yaratacaktır. Çünkü  MEB'te yıllardır Ücretli Öğretmen olarak görev yapanlar mevsimlik işçi gibi geçici olarak zor şartlarda ve düşük ücretle çalıştırılmaktadır. Dershanelerin dönüşümü kapsamında yapılan bu düzenleme yanlıştır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.