60 Yıldır Kele Paça Satıyorlar

Siirt'te kelle paça sakatatlarını kızgın ateşte kızartarak satışa sunan Eldemir ailesi, 60 yıldır bu işi yapıyor.

35631
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siirt’te kelle paça sakatatlarını kızgın ateşte kızartarak satışa sunan Eldemir ailesi, 60 yıldır bu işi yapıyor.

Siirtli Eldemir ailesi, 60 yıldır kele paça satıyor. 12 yaşından beri bu işi yaptığını söyleyen Fırat Eldemir, “Siirt’in meşhur kellecisiyim 12 yaşından beri baba ve deden kalma bu mesleği sürdürmekteyim. Kış aylarının gelmesiyle kelle paça satışlarımız arttı. Yurtiçinden, yurtdışından sipariş aldığımız için yetiştirememekteyiz. Çok fazla talep olduğu için işlerimiz çok iyi. Doktorların, ünlü Profesör Canan Karatay’ın söylediği gibi kelle paça çorbası kemiklere çok faydalı bir besin. Kemiklere çok iyi geldiğini biliyoruz. Bizlerde herkesin tüketmesi için tavsiyelerde bulunuyoruz. Kelle paça siparişlerimizi yurt içinde olduğu gibi yurtdışına göndermekteyiz” dedi.

Müşteri Çetin Ekin, “Soğukların gelmesiyle beraber en iyi tüketim olarak kelle paça çorbasını görüyorum. Kelle paça çorbası insan sağlığına, insan vücuduna, kemiklere çok iyi geldiğini biliyorum. Kelle paça çorbasını genellikle sabah içiyoruz. Sürekli tükettiğimiz zaman bağışıklık sistemimiz kuvvetleniyor. Kış aylarında daha fazla tüketiyoruz” diye konuştu.

Lokanta işletmecisi Osman Kıyar ise, kelle paçanın kış ayının vazgeçilmez lezzeti olduğunu söyledi. Kıyar, “30 senedir kelle paça çorbası yapmaktayım. Kışın gelmesiyle beraber kelle paça satışlarımız arttı. Kelle paça faydalı bir çorba olup kemiğe iyi gelir. Hastalara faydalıdır. Herkesi Kelle paça yemeğe davet ediyorum” ifadelerinde bulundu.

60 Yıldır Kele Paça Satıyorlar

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!