65 Yaş Üzeri Vatandaşlar İçin Son 3 Gün!

65 yaş üzeri vergi mükelleflerini ilgilendiren ödemelerde son gün 16 Haziran 2020…

62834
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyanname Verme Süresi 16 Haziran’da Doluyor

Yeni tip koronavirüs covid-19 salgınından dolayı sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üzeri vatandaşların bu yasakları 1 Haziran 2020 tarihinde kaldırıldı. Vergi mükellefi olan 65 yaş üzerindeki kişilerin beyanname verme ve bildirimde bulunma süreleri 16 Haziran 2020 tarihinde doluyor. Çalışan ya da iş yeri sahibi olan bu kişilerin mücbir sebepten dolayı vergi ödemeleri ertelenmişti. Erteleme süresi 16 Haziran’da doluyor. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan tebliğe göre 1 Haziran’da sokağa çıkma yasakları kaldırılmış olan iş yeri sahibi ya da çalışan 65 yaş üzeri kişilerin yasağın kaldırılmasından sonraki 15. Günde beyannamelerini vermiş ve bildirimlerini yapmış olmaları gerekiyor.

Hangi Vergiler Ödenecek?

Vatandaşlar 16 Haziran 2020 Salı günü mesai saati bitimine kadar verecekleri beyannamede bildirdikleri tutar üzerinden ödemelerini de yapmak durumundalar. Vergi mükellefi 65 yaş üzeri vatandaşlar 2020 yılının şubat ayına ait KDV beyannamesi, 2019 yılına ait yıllık gelir vergisi ve 2020 yılına ait geçici vergi beyannamelerini vererek ödemelerini de yapacaklar.

Gelir İdaresi Başkanlığı Tebliğ Etmişti

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni normal sürece geçilmesiyle birlikte iş yeri sahibi, esnaf, sanayici, ticaretle uğraşan kişiler, serbest meslek sahiplerinin ve çalışan 65 yaş üzerindeki tüm vatandaşların sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştı. Bu sürece dair Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan tebliğde koronavirüs salgınından dolayı vergilerini ödeyemeyen 65 yaş üzeri kişilerin 15 gün içinde ödemeleri istenmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!