1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 6552 Kanun Kapsamında Faiz ve Cezalar Nasıl İptal Edilir
6552 Kanun Kapsamında Faiz ve Cezalar Nasıl İptal Edilir

6552 Kanun Kapsamında Faiz ve Cezalar Nasıl İptal Edilir

GİB Gelir İdaresi Başkanlığı 6552 Kanun Kapsamında Faiz Nasıl İptal Edilir ? Trafik Ceza Faizleri Nasıl Silinir ? Trafik Cezası Nasıl İptal Edilir ? Eski Araba Vergilerinin Faizleri Nasıl İptal Ed. ..

A+A-

GİB Gelir İdaresi Başkanlığı 6552 Kanun Kapsamında Faiz Nasıl İptal Edilir ? Trafik Ceza Faizleri Nasıl Silinir ? Trafik Cezası Nasıl İptal Edilir ? Eski Araba Vergilerinin Faizleri Nasıl İptal Edilir ?

Torba Yasa da onaylanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı kanun kapsamında vatandaşların trafik cezaları, araba vergileri gibi önceden kalan borçlarına ait ceza ve faizlerin nasıl iptal edileceği konusunda bilgilendirmek için hazırlanan yazımızda detayları öğrenebilirsiniz.

Öncelikle geleneksel yani önceden kalan yöntem var. Vergi borcunuzun yada idari para cezasının bağlı bulunduğu Vergi Dairesine gidilerek bu hususla ilgili başvuruda bulunarak faizin iptali ve ödemede bulunabilirsiniz.

Cezanın kesildiği muhitte değilsiniz veya arabanın tescil edildiği yerde değilsiniz bu halde nasıl ödeme yapılabilir ?

Vergi Dairesine gitmeden trafik cezası faizi veya araba vergisinin gecikme faiz ve cezalar nasıl iptal edilir ?

Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesi üzerinden işlemler yapılabilmektedir. 6552 Sayılı Kanun vergide fırsat zamanı bilgilendirme ve başvuru linkine tıklayarak işlemler başlıyor. İnternet Vergi Dairesi sayfası açılınca bu sayfa üzerinden 6552 başvuru ve ödeme seçeneği tıklanır. 

6552 Sayılı Kanun Kapsamında Borç Yapılandırma ve Kredi Kartı ile Ödeme İşlemleri sayfası açılınca buradan 2 numaralı butonda bulunan T.C. Kimlik numaram ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıpı 6552 sayılı kanun kapsamında başvuru yapmak ve/veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum seçeneği tıklanır.

Son olarak 6552 Sayılı Kanun Kapsamında Borç Yapılandırma ve Kredi Kartı ile Ödeme İşlemleri sayfasından gerekli adımları takip ederek önce yapılandırılması daha sonrada ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.