1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Talebi TBMM’de
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Talebi TBMM’de

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Talebi TBMM’de

657 Devlet Memurları Kanununda değişiklik teklifi ile, yardımcı hizmetler sınıfında çeşitli unvanlarda görev yapan Devlet memurlarının, genel idare hizmetleri sınıfında memur kadrosuna atanmaları talep ediliyor. İşte talebe dair tüm detaylar ve gerekçeler

A+A-

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, gerekçesi ile birlikte Milliyetçi Harekat Partisi tarafından TBMM'ye sunuldu.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli unvanlarda (aşçı, bekçi, berber, hizmetli, kaloriferci, teknisyen yardımcısı, terzi, mübaşir vb.) görev yapan ve sayılan yaklaşık 110 bin olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli, bulundukları hizmet sınıfından kaynaklı mağduriyet yaşadıklarından, hizmet sınıflarının değiştirilmesi suretiyle bu mağduriyetlerinin giderilmesini beklemektedirler.

Bu kapsamda 2005 yılında memur sendikaları ile hükümet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; “Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre diğer hizmet sınıflarına bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması” için çalışma yapılacağı kararının yer alması, YHS personelinin sınıf değişikliğine ilişkin beklentisini daha da artırmıştır. MHP’nin konuyla ilgili tüm gerekçe ve detaylarına dair teklifini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Kanun teklifi tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum