1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 660 Vekil Ebe ve Hemşire Kadro İstiyor
660 Vekil Ebe ve Hemşire Kadro İstiyor

660 Vekil Ebe ve Hemşire Kadro İstiyor

660 vekil ebe ve hemşireye kadro verilerek mağduriyetleri ortadan kaldırılmış olacaktır

A+A-

Sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan yaklaşık 660 vekil ebe ve hemşire, kadrolu çalışan 657’lilerle aynı işi yapıyor olmasına rağmen özlük hakları bakımından mağdur durumdalar.

Konuyla ilgili MyMemur.Com’a açıklama yapan Anadolu Sağlık-sen genel başkanı Necip Taşkın,yaklaşık 660 vekil ebe ve hemşire kardeşimiz iğne,enjeksiyon,tansiyon,hasta takibi vb. görev ve sorumlulukları diğer kadrolular gibi yapıyor olmasına rağmen maaş,becayiş,eğitim,sağlık,eş,iş güvencesi vb özlük hakları yönünden sıkıntılar yaşandıklarını ifade etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarından farklı istihdam modellerine karşı olduklarını ifade eden Taşkın,660 vekil ebe ve hemşirenin kadroya alınmasalar bile en azından 4/B’li statüye geçirilerek iş güvencesinden ve gelecek kaygısı yaşamalarından bir nebze olsun kurtulacaklarını ifade etti.

Taşkın, Vekil ebe ve hemşireler iş güvencesiz çalıştırılmaları sebebiyle yasalarımıza ve evren hukuk ilkelerine aykırılık teşkil ettiğinden 660 vekil ebe ve hemşireye kadro verilerek mağduriyetleri ortadan kaldırılmış olacaktır dedi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.