1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 663 Sayısı KHK Gereği Sözleşmeli Alınacak Müdür Yardımcılarında Aranan Genel ve Özel Şartlar Yayımlandı
663 Sayısı KHK Gereği Sözleşmeli Alınacak Müdür Yardımcılarında Aranan Genel ve Özel Şartlar Yayımlandı

663 Sayısı KHK Gereği Sözleşmeli Alınacak Müdür Yardımcılarında Aranan Genel ve Özel Şartlar Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu TKHK 663 Sayılı KHK çerçevesinde sözleşmeli olarak istihdam edilecek müdür yardımcılarında aranacak genel ve özel şartlar hakkında duyuru yayımladı. İşte detaylar.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcılığı tarafından müdür yardımcılığı kriterleri yayımlandı. Bu kapsamda 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede sözleşmeli statüde istihdam edilecek müdür yardımcılarının öğrenim durumuna yer verilmiş olup iş tecrübesi ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı belirtildi.

Sözleşmeli statüde istihdam edilecek müdür yardımcılarının görevlerinin gerektirdiği niteliklere ve mesleklerine uygun olarak seçebilmeleri ile bu personelin daha verimli, etkin ve kaliteli hizmet sunmaları için öğrenim şartının yanında yetkinlikleri, kabiliyetleri ve iş tecrübeleri de esas alınarak istihdam edilmeleri gerektiği açıklandı.

663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde sağlık tesislerin sözleşmeli pozisyonlarında istihdam edilecek müdür yardımcılarının aşağıdaki şartlan taşımaları gerekmektedir.

Genel şartlar şunlardır: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kuramlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak.

Eşi stratejik personel olup da 5’inci ve 6’ncı hizmet bölgelerine ait il ve ilçelerde sözleşme imzalayacaklar hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde en az iki yılı sağlık alanında faaliyet gösteren yerlerde çalışmış olmak kaydıyla en az dört yıllık iş tecrübesine sahip olmak.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde aranılan şartları haiz olmak.

Mevcut müdür yardımcılarının sözleşmeleri devam eder. Bunların sözleşmeleri karne başarılarına göre tekrar değerlendirilir. Başarılı olanların sözleşmeleri yenilenebilir.

Sözleşmeli müdür yardımcısı olarak istihdam edilebilmesi için sağlık tesisinde münhal pozisyon bulunması şarttır.

Özel şartlar şunlardır: İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılarının; sağlık kuramları yöneticiliği veya hastane yöneticiliği alanında yüksek lisans veya doktora yapmış olanlar, sağlık idaresi yüksekokulu, sağlık kurumlan yöneticiliği, sağlık kurumlan işletmeciliği, iktisadi idari bilimler ve hukuk fakültesinden mezun olanlar ile sosyal hizmet uzmanı, sosyal çalışmacı, mühendislik fakültelerinin bilgisayar, biyomedikal, endüstri, inşaat, makine, elektrik - elektronik bölümlerinden mezun olanlar tercih edilmek kaydıyla en az dört yıllık yüksekokul veya fakülte mezunu olmak.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılarının; sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında bulunan kadro veya unvanlarına atanabilecek yüksekokul veya fakültelerden mezun olması gerekir.

Sağlık Otelciliği Müdür Yardımcılarının; yüksekokul ve fakültelerin turizm ve otelcilik bölümlerinden veya özel şartların yukarıda belirtilen yüksekokul veya fakültelerin birinden mezun olması gerekir. Turizm belgeli tesislerde dört yıl otel yöneticiliği tecrübesi olanlardan genel şartlarda aranılan en az iki yıl sağlık alanında çalışma şartı aranmaz. Şartların bulunduğu metin için TIKLAYINIZ. Duyuru yazısı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum