670 sayılı KHK ile memurluktan atılan personelin isim listesi

670 sayılı KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kamu görevinden çıkarılanların isim listesi yayımlandı. 670 sayılı KHK’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte memuriyetten atılan toplam 2 bin 692 kamu personelinin isimleri de açıklandı.

23463
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

670 sayılı KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kamu görevinden çıkarılanların isim listesi yayımlandı. 670 sayılı KHK, 17 Ağustos 2016 tarihli ve 29804 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 670 sayılı KHK’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte memuriyetten atılan toplam 2 bin 692 kamu personelinin isimleri de açıklandı. Terör örgütleriyle mücadele kapsamında FETÖ/PDY ile bağlantısı tespit edilen kamu görevlileri memurluktan atılmaya başladı. Kamu görevinden çıkarılanların rütbe veya memuriyetleri alınıyor ve tekrar kamuda görev alamayacaklar.

Resmi Gazete’de isimleri yayımlanarak memurluktan atılanlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinden oluşuyor. Devlet memurluğundan çıkarılanlar unvan ve sıfatlarını da kullanmayacaklar ve bu unvanlara bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacaklar. KHK ile memuriyetten atılanlara ayrıca tebligat yapılmayacak olup haklarında özel kanun hükümlerine göre işlem yapılacak.

Yayımlanan yeni kararname ile FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen Emniyet’te çalışan 2 bin 360, BTK’da çalışan 196 kişi, TSK’dan 136 ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda ise 24 olmak üzere toplamda 2 bin 692 memur ihraç edildi.17 Ağustos 2016 tarihli ve 29804 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 670 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarılan personelin isim listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!