1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 675 Bin Kişiye İş Müjdesi
675 Bin Kişiye İş Müjdesi

675 Bin Kişiye İş Müjdesi

Pararende Sektöründe Çalışacak 675Bin Kişi İşe Alınacak

A+A-

Birleşik Markalar Derneği Başkanını Hüseyin Doğan yaptığı açıklamada parekende sektörünün eğitim ihtiyaçları raporuna göre 2023 yılına kadar sektörde acilen Türk markalarının gelişmesi ve ilerlemesi için nitelikli elemana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Meslek liselesi ve Yüksek Öğretim Kurumlarında gerekli çalışmaların özveriyle yapılması gerektiğine de vurgu yapan BMD Başkanı Doğan sektörün ihtiyaçlarının karşılanmasının Türk ekonomisine çok fazla katkı sağlayacağını söyledi.

Gıda haricindeki parekende sektörünün geçtiğimiz yılı 100 Milyar Dolar ciro ile tamamladığını söyleyen Doğan sürekli olarak büyümenin devam ettiğini söyleyerek sektörde iş ilanlarının sürekli olacağını vurguladı ve gelecek planlaması yapacak olanların bunu göz ardı etmemesi gerektiğini de vurguladı.

Bu kapsamda 2023 yılına kadar 675Bin kişinin bu sadece bu sektörde işe alınacak ve istihdam edilecek olması çok büyük ve önemli bir haberdir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.